Ливърпул постигна изключително важен успех в стремежа си за възход във Висшата лига през този сезон. Мърсисайдци демонстрираха характер и надвиха Тотнъм като гост с 2:1. По този начин селекцията на Юрген Клоп се изкачи до осмото място във временното класиране с 19 точки. Тотнъм остава в Топ 4 с 26 пункта, но е допуснал три загуби в последните си четири двубоя.

Арсенал победи Челси с 1:0

Aрсенал срази Челси в дербито на Лондон и е на върха във Висшата лига

"Артилеристите" запазват първата си позиция

В герой за Ливърпул се превърна Мохамед Салах, който реализира на два пъти още през първото полувреме. В 11-ата минута египтянинът получи отличен пас на дузпата от Нунес, след което матира Лорис с плътен шут по земя.

Гостите удвоиха своята преднина в 40-ата. Салах се възползва от ужасяваща грешка на последния в отбрана Ерик Дайър, а сам срещу вратаря звездата на "червените" копна технично за 0:2.

Ливърпул можеше да реши всичко в своя полза веднага след почивката, но вместо това хората на Клоп сами влошиха ситуацията си. В 70-ата минута Хари Кейн се възползва от подаване на Кулушевски и с мощен удар по земя преодоля Алисон за 1:2.

До края домакините вложиха всичките си офанзивни умения, за да достигнат до равенството, но Бентанкур и Дайър пропиляха изгодни ситуации.