Арсенал надделя над Челси с минималното 1:0 и продължи с впечатляващите резултати във Висшата лига. Единственoтo попадение отбеляза Габриел Магаляеш в 63-та минута и по този начин "топчиите" са лидери в генералното класиране.

Така Арсенал постигна четвъртата си победа срещу отбор от Лондон през тази кампания след 3:1 над Тотнъм, 2:1 над Фулъм и 2:0 над Кристъл Палас.

След Световното първенство в Катар "артилеристите" ще се изправят и срещу последния столичен отбор във Висшата лига - Уест Хем на 26 декември.

Снимка 593923

Двубоят бе равностоен и положенията пред двете врати бяха малко. Още в третата минута гостите имаха шанс да поведат, след като Кукурея спъна Сака в близост до наказателното поле, но от чистата позиция "артилеристите" не успяха да отправят застрашителен удар.

В 63-та минута Букайо Сака центрира от корнер, топката мина премина през няколко защитника в "синьо" и от голлинията Габриел Магаляеш я прати в мрежата за 1:0, за подпечата успеха на тима.