Българският нападател Светослав Тодоров вкара първия гол за Чарлтън, който победи драматично с 4:3 Стокпорт за Купата на Лигата.

Тодоров откри резултата в 35-ата минута на срещата. Вторият гол реализира Женг в 42-ата минута от дузпа. След подновяването на играта гостите обърнаха резултата в своя полза с голове на Праудлок в 54-ата минута, Елдинг в 62-ата и Близард в 69-ата минута на срещата.

Оказали се в ролята на догонващи домакините се активизираха и с две попадения постигнаха макар и трудно победата. Сам възстанови равенството в 74-ата минута, а в последната Маккартни донесе радостта в тима на домакините.

Да припомним, че в в първия кръг на надпреварата Чарлтън надделя над Суиндън с 2:0, но без участието на българския нападател.

Друг българин Стилиян Петров също записа участие в двубоя на своя отбор Астън Вила при победата като гост на Рексъм с 5:0. Българският национал влезе в игра в 67-ата минута на двубоя на мястото на Найджъл Рио-Кокър. Головете за победителите вкараха шон Малоуни реализира два, Люк Моор, Рио-Кокър и Марлон Хеърууд добавиха по един.

Срещата на Лестър, където играе Радостин Кишишев беше прекратена на полувремето. Футболистът на "лисиците" Клайв Кларк колабира, прибирайки се в съблекалнята след последния съдийски сигнал на първата част в гостуването на Нотингам.