Отборът на Суонзи пропусна важен шанс да поеме по пътя към спасението, след като този следобед загуби с 0:1 гостуването си на Борнемут. "Черешките" играха за своята чест и не направиха услуга на "лебедите", които вече са в серия от три поредни поражения.

Единственият гол в срещата реализира Фрейзър след заучено изпълнение на непряк свободен изстрел.

Снимка 354754

До края на шампионата Суонзи има две ключови битки. На 8 май уелсците приемат директния си конкурент за оставане в Премиър лийг - Саутхямптън, а пет дни по-късно домакинстват и на вече изпадания Суонзи Сити.

Стоук Сити изпадна от Висшата лига

"Грънчарите" допуснаха домакинска загуба от Кристъл Палас и се сбогуваха с елитния си статут

На практика в борбата за спасение все още минимални шансове има и Уест Бромич Албиън. Победната серия на "дроздовете" продължи и с успех над Тотнъм. Селекцията на Маурисио Почетино разочарова с липсата си на желание за игра. "Шпорите" заслужено бяха наказани в 93-ата минута, когато бившият им играч Джейк Ливърмор ги наказа след меле пред наказателното поле на Уго Лорис.

Снимка 354755

Уест Хям набави важни точки за своята сигурност, след като донякъде очаквано взе гостуването си на Лестър с 2:0. Попаденията за "чуковете" бяха реализирани от Жоао Марио и Марк Ноубъл.

Снимка 354756

Уотфорд и Нюкасъл си спретнаха здрав сблъсък, който завърши с успех за "стършелите" с 2:1. До полувремето лондончани вече водеха с 2:0, след като точни бяха Перейра и Анди Грей. Трой Дийни пък дори си позволи лукса да изпусне дузпа. През втората част гостите опитаха късен обрат, но стигнаха само до почетен гол чрез Айозе Перес.