Ливърпул постигна убедителна победа като гост над Норич в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. „Мърсисайдци" се наложиха с 3:0, а абсолютен герой на мача се превърна Луис Суарес.

Уругваецът наниза хеттрик, вкарвайки в 24-ата, 28-ата и 82-ата минута. Гостите за пръв път от много срещи насам демонстрираха отлична игра и заслужено спечелиха трите точки.

Срещата започна с тотален натиск на „мърсисайдци". В 24-ата минута усилията на гостите дадоха резултат. Стивън Джерард пусна отличен пас към Луис Суарес, който от много малък ъгъл откри резултата.

Четири минути по-късно, нападателят удвои резултата след самостоятелен пробив по крилото, завършил с точен шут от около 15 метра.

Домакините пък не успяха да отправят нито един удар към вратата на Рейна през първата част.

Второто полувреме предложи нови зрелища.

В 50-ата минута играчите на Норич за пръв път по-сериозно погледнаха към вратата на мърсисайдци. Бенет стреля към Рейна, но без успех. В 55-ата минута Шелви се отличи с уникален пропуск, след като от няколко метра не успя да уцели вратата.

Десет минути по-късно Суарес също пропусна да направи резултата класически, несъумявайки да се разпише на опразнена врата. В 82-ата минута уругваецът се реваншира по най-добрия начин за това си действие, отбелязвайки много красив гол за крайното 0:3.

След този мач Ливърпул е 8-и в класирането с актив от 49 точки, докато Норич заема 13-ата позиция с 43 точки.