Отборът на Астън Вила завърши 1:1 с гостуващия Мидълзбро в мач от 14-ия кръг на английската Висша лига. Цял мач за домакините от Бирмингам игра Стилян Петров.

Той бе съборен от вратаря на Боро Марк Шварцер в 45-ата минута. За нарушението съдията Уолтън отсъди дузпа, от която Гарет Бари фиксира крайното 1:1. Три минути по-рано Малкълм Кристи бе открил резултата за гостуващия отбор.

Отборът на Ливърпул продължи успешната си серия. „Червените" записаха шеста домакинска победа от седем срещи, като се наложиха с 1:0 над Манчестър Сити. Единственото попадение отбеляза Стивън Джерард в 67-ата минута. Той получи пас от Дирк Кайт, напредна и простреля левия долен ъгъл на вратата на Уивър. Това бе първи гол за сезона в ЛИгата за капитана на Ливърпул.

Отборите на Чарлтън и Евертън завършиха 1:1 в първия двубой от  кръга. Националът Радостин Кишишев беше в групата на домакините, но не влезе в игра.

Гостите от Ливърпул поведоха в 51-ата минута. Микаел Артета стреля от фаул, но топката се отклони от защитника на Чарлтън Херман Хрейдарсон и влетя в собствената му врата.

Анди Рийд успя да изравни за домакините с първото си попадение за „адикс". Той се пребори за една почти безнадежна топка и с удар по тревата простреля вратарят на Евертън Тим Хауърд.