Шефилд Юнайтед победи Борнемут с 2:1 и се доближи на 2 точки от четвърто място в английската Премиер Лига.

Уест Бромич спечели гостуването си на Милоул и отвори разлика на преследвачите си

"Дроздовете" нямаха успех в последните 7 мача в Чемпионшип

Калъм Уилсън откри за гостите в 13-ата с удар под напречната греда. Хари Уилсън засече центриране на Гослинг. Ударът бе блокиран от Игън, но топката стигна до Калъм.

Последва страхотен натиск на домакините, който се увенча с гол на любимеца Били Шарп в края на полувремето. След голяно меле пред вратата на Борнемут топката няка стигна до Шарп, който отблизо не можеше да сгреши.

Футблистите от Южния бряг продължиха с дефанзивната си тактика и бяха наказани в 84-ата минута. Резервата Джон Лундстрам получи пас от Лис Мусе, пробил отляво. Лундстрам стреля в ъгъла и донесе заслужената победа за новака, който вече мечтае за участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Снимка 465861

Така Шефилд Юнайтед е на пето място с 39 точки, ба две след Челси. Лондончани са с мач по-малко и той ще се играе след осем дни срещу Манчестър Юнайтед.

Борнемут е на 16-а позиция с 26 точки. Но 19-ия Уотфорд е с 24 точки. Това беше единственият мач от английския елит днес. Втората част на двуседмичния кръг започва в петък с мача между Уулвърхямптън и Лестър Сити.