Първенецът на Англия - Лестър продължава да разочарова тотално със своите изяви. Селекцията на Клаудио Раниери не записа успех в трети пореден мач. Днес "лисиците" допуснаха поражение при домакинството си на Евертън с 0:2.

Лестър - Евертън 0:2 (Развой на срещата по минути)

Белгийци носят успеха на "карамелите"

Гостите демонстрираха отлична успеваемост, която бе комбинирана с кошмарни грешки в отбраната на техния съперник. Точни за триумфа на "карамелите" бяха белгийските звезди - Кевин Миралас и Ромелу Лукаку.

Снимка 269966

Като оправдание на домакините едва ли ще се приеме отсъствието на трима от основните им футболисти - Роберт Хут, Кристиан Фюкс и Джейми Варди. Загубата остави Лестър на 16-о място в таблицата, на само 3 точки от зоната на изпадащите. Евертън пък вече е на седма позиция, но далеч зад шестия Манчестър Юнайтед.

Лестър опита да наложи традиционния си домакински натиск. Халфовата линия на Евертън обаче успяваше да държи съперника си около централния кръг на терена. В 8-ата минута Марк Олбрайтън получи подаване зад съперниковата отбрана. Бившият играч на Астън Вила опита да се завърти елегантно и да отправи светкавичен шут, срещнал тялото на вражески защитник.

Снимка 269965

Лестър демонстрира своето най-силно оръжие - контраатаката в 14-ата минута. Каспер Шмайхел улови след корнер, отправяйки моментален пас към играчите в предни позиции. Демари Грей получи в центъра, след което последва негов кратък пробив и тежък изстрел от далечно разстояние. За радост на Жоел Роблес - коженото кълбо премина на безопасна дистанция от лявата греда на "карамелите".

Класиране Англия Премиершип

Вижте местата на отборите в таблицата

С течение на срещата, атаките на Лестър ставаха все по-опасни, а при една от тях само доброто позициониране на Ашли Уилямс попречи на Шинджи Оказаки да отправи голов изстрел с глава.

Снимка 269906

Дълго подаване към Ромелу Лукаку внесе сериозна паника в наказателното поле на Лестър в 27-ата минута. Всичко това доведе до неразбирателство между младия Чиуел и Каспер Шмайхел, което за радост на "лисиците" завърши без автогол. Полувремето можеше да приключи по позитивен начин за гостите. Мърсисайдци се задържаха малко по-дълго в наказателното поле на Лестър, като атаката им завърши с центриране малко пред Шмайхел. Най-високо над всички скочи Рамино Фунес Мори, ала ударът с глава на аржентинеца излезе високо в аут.

Сякаш от нищото Евертън можеше да поведе във втората минута от даденото продължение на първата част. Лейтън Бейнс отправи нещо средно между удар и подаване, като този хибрид без малко не бе засечен от хвърлилия се на късен шпагат белгийски нападател - Кевин Миралас.

С оглед последните събития на терена, сякаш не бе никак изненадващо, че Евертън откри резултата в 51-ата минута. Вратарят Роблес се превърна в асистент на Кевин Миралас, намирайки го с далечен пас, който разобличи сериозното неразбирателство между Морган и Василевски. Останал сам срещу Шмайхел за белгиеца не остана нищо друго освен да реализира.

Снимка 269969

Голът разстрои и без това слабата игра на "лисиците". Все пак, в 65-ата минута, секунди след като се появи на терена, резервата Лео Уйоа можеше да върне шампионите в мача. Аржентинецът бе на точното място при едно центриране на Олбрайтън, ударът му с глава обаче попадна право в обсега на стабилния днес Роблес.

В 82-ата минута Евертън пропусна фантастичен шанс, за да реши всичко в този двубой. Лукаку пусна остро към връхлитащия Гей, който обаче прати топката над горната греда. В крайна сметка пропускът на африканецът не се оказа фатален.

Крайното 0:2 бе оформено секунди преди края на редовното време. Заети с търсенето на изравнителен гол, отбраната на Лестър забрави за Ромелу Лукаку. Белгиецът се справи с несръчно боравещия с топката Уес Морган, напредна мощно в наказателното поле и след каскада от финтове прати коженото кълбо под плонжа на Шмайхел.

Снимка 269943

В последния ден от календарната година Лестър приема друг от сравнително закъсалите тимове - Уест Хям. Евертън пък ще гостува на последния Хъл Сити.