Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 24567

КРАЙ НА МАЧА!

Шампионите продължават своя поход ... към Чемпиъншип (ВИДЕО)

Евертън приспа "лисиците" навръх Boxing Day

89′

ГОООЛ ЗА ЕВЕРТЪН!!0:2!!ЛУКАКУ! Крайното 0:2 бе оформено секунди преди края на редовното време. Заети с търсенето на изравнителен гол, отбраната на Лестър забрави за Ромелу Лукаку. Белгиецът се справи с несръчно боравещия с топката Уес Морган, напредна мощно в наказателното поле и след каскада от финтове прати коженото кълбо под плонжа на Шмайхел.

89′

Жълт картон за Ромелу Лукаку, който свали своята фланелка след отбелязания гол.

86′

Последна смяна за Евертън. Том Клевърли се появява в игра.

82′

ГЕЙ! В 82-ата минута Евертън пропусна фантастичен шанс, за да реши всичко в този двубой. Лукаку пусна остро към връхлитащия Гей, който обаче прати топката над горната греда.

80′

НАТИСК НА ЛЕСТЪР!

80′

Жълт картон за Дани Дринкуотър.

79′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Дани Симпсън от състава на домакините.

74′

Голмайсторът за Евертън - Кевин Миралас напуска игра под бурните освирквания на "Кингс Пауър Стейдиъм".

Снимка 269969

68′

В игра за Евертън се появява младият Том Дейвис.

65′

УЙОА! Секунди след като се появи на терена, резервата Лео Уйоа можеше да върне шампионите в мача. Аржентинецът бе на точното място при едно центриране на Олбрайтън, ударът му с глава обаче попадна право в обсега на стабилния днес Роблес.

64′

В игра за домакините най-сетне се появява  Риад Марез.

60′

Лестър така и не може да отговори подобаващо на хвърлената ръкавица. Атаките на "лисиците" дори не съумяват да завършат с удар към вратата на Роблес.

Снимка 269966

51′

ГОООЛ ЗА ЕВЕРТЪН!!0:1! МИРАЛАС! С оглед последните събития на терена, сякаш не бе никак изненадващо, че Евертън откри резултата в 51-ата минута. Вратарят Роблес се превърна в асистент на Кевин Миралас, намирайки го с далечен пас, който разобличи сериозното неразбирателство между Морган и Василевски. Останал сам срещу Шмайхел за белгиеца не остана нищо друго освен да реализира.

47′

На почивката в игра за Лестър се появява Дани Дринкуотър, който заменя незабележимия през първата част - Шинджи Оказаки.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 269957

44′

МИРАЛАС! Сякаш от нищото Евертън можеше да поведе във втората минута от даденото продължение на първата част. Лейтън Бейнс отправи нещо средно между удар и подаване, като този хибрид без малко не бе засечен от хвърлилия се на късен шпагат белгийски нападател - Кевин Миралас.

42′

Полувремето можеше да приключи по позитивен начин за гостите. Мърсисайдци се задържаха малко по-дълго в наказателното поле на Лестър, като атаката им завърши с центриране малко пред Шмайхел. Най-високо над всички скочи Рамино Фунес Мори, ала ударът с глава на аржентинеца излезе високо в аут.

38′

Първото полувреме е лишено от футболни качества. Гостите от Евертън явно ще бъдат доволни и на точката, тъй като играят дисциплинирано в отбрана, а в предни позиции  "карамелите" се водят от принципа - "каквото стане".

30′
Оригинално: Лестър ще протестира срещу ФА с маски на Варди

Собствениците на "лисиците" бесни от решението на футболната централа

27′

Дълго подаване към Ромелу Лукаку внесе сериозна паника в наказателното поле на Лестър в 27-ата минута. Всичко това доведе до неразбирателство между младия Чиуел и Каспер Шмайхел, което за радост на "лисиците" завърши без автогол.

23′
Рияд Марез днес е в непривична за себе си роля - на резервната скамейка. Няма как да не отбележим, че от началото на сезона, представянето му във Висшата лига е под всякаква критика.

22′

Атаките на Лестър ставаха все по-опасни, а при една от тях само доброто позициониране на Ашли Уилямс попречи на Шинджи Оказаки да отправи голов изстрел с глава.

19′
Наказаните Хут, Фюкс и Варди гледат изявите на своите колеги от трибуните.

14′

Лестър демонстрира своето най-силно оръжие - контраатаката в 14-ата минута. Каспер Шмайхел улови след корнер, отправяйки моментален пас към играчите в предни позиции. Демари Грей получи в центъра, след което последва негов кратък пробив и тежък изстрел от далечно разстояние. За радост на Жоел Роблес - коженото кълбо премина на безопасна дистанция от лявата греда на "карамелите".

8′

Марк Олбрайтън получи подаване зад съперниковата отбрана. Бившият играч на Астън Вила опита да се завърти елегантно и да отправи светкавичен шут, срещнал тялото на вражески защитник.

7′

Публиката на домакините отдава дължимото на своя любим мениджър - Клаудио Раниери.

2′

Лестър опитва да наложи традиционния си домакински натиск. Към този момент халфовата линия на Евертън успява да държи съперника си около централния кръг.

1′

26. Риад Марез 8. Рос Баркли

Отборите на Лестър и Евертън се изправят един срещу друг в мач от натоварената коледна програма на Премиър Лийг. Срещат е от значение и за двата тима, които имат остра нужда от точки, за да подобрят класирането си в таблицата.

Шампионите се намират на разочароващото за тях 16-о място. Зоната на изпадащите е на само три пункта разстояние, което принуждава селекцията на Клаудио Раниери да търси домакински успех. Италианецът вече разкри и своето коледно желание пред медиите - "лисиците" да запазят мястото си в елита.

Ето какво си пожела Клаудио Раниери за Коледа

"Искам само да запазим мястото си в Премиър лийг"

Задачата им за победа обаче се затруднява допълнително от липсата на някои основни футболисти. Двубоят срещу Евертън пропускат натрупалите жълти картони Роберт Хут и Кристиан Фукс, а също така и Джейми Варди, изтърпяващ наказанието си заради червен картон. От началото на шампионата най-често срещаният резултат в мачовете на Лестър е 1:2. До последно под въпрос за двубоя ще бъде Дани Дринкуотър.

Евертън все още демонстрира изключителна непостоянност. След като достигнаха до знаменит обрат срещу Арсенал, "карамелите" се сринаха в последната секунда срещу Ливърпул и отново са далеч от Топ 5. Надеждите на мърсисайдци са основно свързани с техния лидер - Ромелу Лукаку, който от началото на кампанията има 9 попадения на своята сметка. Контузени в лагера на гостите са Бешич, Боласие, Макарти и Стекеленбург.

Клоп взима Шмайхел в Ливърпул?

Юрген лично инициирал потенциалния трансфер

Главен арбитър на срещата е Стюър Атуъл, с помощници Дарън Кан и Дейвид Брайън. Четвърти съдия е Майк Дийн.

ГЛЕДАЙТЕ СРЕЩАТА ТУК: ЛИНК 1, ЛИНК 2, ЛИНК 3, ЛИНК 4