Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 23567

Тотнъм не прости на Саутхямптън - разби "светците" с 4:1 (ВИДЕО)

Впечатляващ Тотнъм помете "светците" насред "Сейнт Мери" (ВИДЕО)

Селекцията на Почетино завърши годината по фантастичен начин

89′

Жълт картон за Фертонген, който пропуска следващия мач на своя тим срещу Уотфорд.

88′

Жълти картони за Фертонген и Шейн Лонг, които се сдърпаха заради грубото влизане на "червено-белия" нападател.

87′

Винсент Янсен ще поиграе няколко минути на "Сейнт Мери".

85′

ГООЛ ЗА ТОТНЪМ!!1:4!! ДЕЛЕ АЛИ!! Това обаче не бе всичко от селекцията на Почетино. Лондончани демонстрираха, че умеят да се възползват феноменално от празните пространства на съперника и с втори гол в мача блесна Деле Али, който матира съперниковия страж елегантен изстрел в далечния ъгъл.

84′

ГОООЛ ЗА ТОТНЪМ!!1:3!! СОН! Интригата в тази среща беше убита 6 минути преди последния съдийски сигнал. "Шпорите" нанесоха своя решителен удар чрез корейската си резерва Хонг-Мин Сон. Асистенцията беше на Ериксен, който задължи своя колега да отбележи останал сам срещу Форстър. Нова грешка за гола пък допусна опорният халф - Ориол Ромеу.

74′

Първа рокада и в лагера на гостите.

73′

Душан Тадич ще трябва да засили атаката на "светците".

73′

Шейн Лонг е последната надежда на домакините за попадение.

73′
Мениджърът на Саутхямптън предприема тройна смяна. "Светците" хвърлят всичките си усилия в спечелването поне на точка.

72′

Клод Пюел предприема тройна смяна в своя тим. Първият появил се на терена е Пиер-Емил Хойберг.

71′

ЕРИКСЕН! Голът на успокоението все убягваше на "шпорите". В 73-ата минута Кристиан Ериксен направи всичко необходимо, за да порази вратата на съперника за трети път, но ударът му разтресе горната греда на безпомощния Форстър.

67′

Мощен изстрел на Виктор Уаняма, който акробатично бе избит от Фрейзър Фостър в корнер.

57′

Още един картон в мача - получава го Дани Роуз.

56′

Червен картон за футболиста, направил дузпата - Нейтън Редмънд.

Снимка 270306

55′

ПРОПУСНАТА ДУЗПА ОТ ХАРИ КЕЙН! Секунди, след като се превърна в герой за своя тим, нападателят Хари Кейн отнесе жестоки подигравки от страна на всички привърженици. Гостите получиха уникален шанс за трети гол, след като бърза атака на Муса Сисоко завърши с извеждащ пас за Деле Али. Лидерът на "шпорите" бе на крачка от това да отправи точен изстрел, но в последния момент бе съборен от гонещия го Нейтън Редмънд. Реферът Майк Дийн не се поколеба и моментално посочи дузпа, гарнирайки я с червен картон за провинилия се играч на Саутхямптън. С отговорната задача се нагърби Хари Кейн, който обаче се подхлъзна в сюблимния момент и прати коженото кълбо високо над горната греда!

54′

Жълт картон за Кайл Уокър, който ще пропусне следващата среща на своя тим.

53′

Вижте попадението на Хари Кейн

52′

ГОООЛ ЗА ТОТНЪМ!!! 1:2!! ХАРИ КЕЙН!! Устремът на "шпорите" все пак даде резултат малко след почивката. Пълният обрат вече беше реалност, а в герой за своите се превърна съсипваният от критики през последните седмици Хари Кейн. Нападателят демонстрира головия си усет при един ъглов удар. Измъкна се елегантно от разсеяния Ориол Ромеу и с глава порази горния ляв ъгъл на Форстър.

Снимка 270308

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′
УАНЯМА! Тотнъм можеше да осъществи пълния обрат още преди почивката. Виктор Уаняма демонстрира индивидуалната си класа и изведнъж се оказа на стрелкова позиция. Двама бранители на "светците" обаче действаха смело и пускайки се на шпагати попречиха на кениеца да отправи голов изстрел в мрежата на Форстър.

37′

Мощно включване на Муса Дембеле по крилото, което можеше да завърши с центриране към съотборник. С ключова проява се намеси бранителят Седрик Соарес, който съумя да изчисти в корнер. При него "шпорите" стигнаха до далечен изстрел на Дани Роуз, не притеснил по никакъв начин Фрейзър Форстър.

31′

Удар на Кристиан Ериксен, който преминава над горната греда на Форстър. Гостите демонстрират все по-активна игра след изравнителното попадение.

19′

ГОООЛ ЗА ТОТНЪМ!! 1:1!! ДЕЛЕ АЛИ! Изненадващо с оглед събитията на "Сейнт Мери", Тотнъм изравни резултата в 19-ата минута. С попадение в своя юбилеен мач №50 се отличи - Деле Али. Муса Сисоко получи топката на крилото, след което центрира. Подаването му срещна гърба на Райън Бъртранд, което обърка вече позициониралите се защитници на Саутхямптън. От това се възползва халфът Деле Али, който надскочи "спящия" Ван Дайк и с глава не остави никакви шансове на Форстър.

18′

Домакините бяха на сантиметри от втори гол в 18-ата минута, когато Нейтън Редмънд сюрпризира опонентите си с далеч диагонален изстрел. За радост на Лорис и неговите колеги, топката премина опасно близко покрай дясната му греда.

16′

Притежанието на топката е 65% на 35% в полза на "шпорите", но към тази минута от това няма никакъв смисъл.

Снимка 270302

14′

Жълт картон за Муса Дембеле заради бурните му прояви срещу решението на рефера Майк Дийн.

7′

Видимо объркани през тези начални мигове, гостите от Тотнъм допускаха множество грешки както в отбрана, така и при изграждането на техните атаки. Всички те водеха до възможности за бързи контри на Саутхямптън, които обаче така и не поразяваха вратата на столичани за втори път.

4′

"Шпорите" моментално опитаха да се върнат в мача, ала последваха пропилени ситуации от страна на намиращия се в доста слаба форма нападател - Хари Кейн.

2′

ГОООЛ ЗА САУТХЯМПТЪН!!1:0! ВАН ДАЙК!! Точно 69 секунди бяха необходими на домакините, за да открият резултата. "Светците" стигнаха до статично положение още при първата си атака, което впоследствие бе оползотворено по отличен начин. Джеймс Уорд Праус центрира от фаул, бранителят Върджил ван Дайк надскочи несигурния Фертонген и с глава прати коженото кълбо в незащитения ъгъл на Лорис.

1′