Нюкасъл продължава да се изкачва във временното класиране на Висшата лига. "Свраките" на Еди Хау постигнаха трета поредна победа, като този път взеха трите точки при визитата си на Саутхямптън (2:1).

По този начин "джордитата" вече са с актив от 31 пункта на доста по-спокойната за тях 14-та позиция. Загубилият тази вечер тим е на десета позиция с 35. Това беше втора поредна загуба за хората на Ралф Хазенхютъл, след като преди няколко дни паднаха тежко от Астън Вила с 4:0.

А срещата започна по-добре за домакините. В 24-ата минута Уолкър-Питърс центрира по фланга, а на далечната греда Армандо Броя свали за непокрития Армстронг, който не сбърка отблизо.

Паритетът беше възстановен в 32-ата минута, когато Джонджо Шелви центрира по фантастичен начин за Крис Ууд, а таранът свърши своята работа с перфектно изпълнение за 1:1.

Пълният обрат бе факт в 52-ата минута. Тогава Дан Бърн се пребори за центрирана от корнер топка, след което я подаде за Бруно Гимараеш. Дошлият от Лион бразилец отигра страхотно с пета, пращайки кълбото под горната греда на Форстър.

До края пред вратата на Дубравка беше доста напечено. Словакът трябваше да се намесва решително при изстрели на Салису и Валентино Ливраменто.

Норич - Челси 1:3 в мач от Висшата лига