Тежкият ден за английския Челси завърши с победа поне на футболния терен. След като правителството на Обединеното кралство наложи жестоки санкции на тима заради неговия собственик Роман Абрамович, "сините" все пак имаха поводи за оптимизъм в двубоя си от Висшата лига.

На "Керъл роуд" възпитаниците на Томас Тухел се справиха с последния Норич (3:1) и по този начин остават твърдо на третата позиция във временното класиране. Германският специалист беше направил рокади в своя състав, като от резервната скамейка стартираха Антонио Рюдигер, Ромелу Лукаку и Н"Голо Канте.

Санкционираха Роман Абрамович, продажбата на Челси е замразена

За щастие на "сините" фенове, Челси все още може да продължи футболните дейности

Резултатът беше открит още в 3-ата минута, когато Мейсън Маунт центрира от ъглов удар, а Трево Чалоба изпревари вратаря на съперника, за да насочи с глава в мрежата.

В 19-ата "сините" организираха добра атака през центъра, при която Кай Хавертц продължи за Маунт. Английският национал отлично се освободи от бранител на Норич и с безпощаден шут направи 0:2.

От Челси излязоха с официално съобщение след тежките санкции

От клуба ще говорят с правителството на Обединеното кралство"

В края на първата част Матео Ковачич можеше да направи класиката, но ударът му срещна гредата.

Плахите надежди за селекцията на Дийн Смит се завърнаха в 69-ата минута, когато Едуард Менди направи нарушение в собственото си наказателно поле и реферът отсъди дузпа. Теему Пуки я реализира за 1:2.

Макар и "канарчетата" да се впуснаха в смели офанзивни изяви, Челси тотално затвори мача с попадение в 90-ата минута. Тогава появилият се като резерва Н"Голо Канте асистира на Кай Хавертц.