Саутхямптън и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в ранния неделен двубой от програмата на Висшата лига. "Червените дяволи" бяха фаворит на "Сейнт Мери", но така и не материализираха своето превъзходство за повече от точката. Фред имаше нещастието да си вкара автогол в 30-ата минута, а през втората част Мейсън Грийнууд изравни, но въпреки положенията, момчетата на Солскяер не стигнаха до пълния обрат.

Манчестър Сити разгроми Норич с 5:0 във Висшата лига

Манчестър Сити заличи лошия старт с разгром, Грийлиш с дебютно попадение

В първия кръг "гражданите" паднаха от Тотнъм

Двубоят на "Сейнт Мери" можеше да започне по отличен начин за гостите, които можеха да поведат чрез Виктор Линдельоф. Шведът пропиля огромен шанс, след като се оказа на отлична позиция и насочи с глава право в напречната греда на "светците".

Снимка 544019

Източник: EPA/БГНЕС

С оглед събитията на терена, изненадата се случи в 30-ата минута, когато Саутхямптън поведе в резултата. Че Адамс се възползва от пробойна в халфовата линия на Юнайтед и отправи изстрел извън наказателното поле. Кълбото се отби във Фред, след което попадна в мрежата на Давид Де Хеа.

"Червените дяволи" бяха близо до възстановяване на паритета в 45-ата минута. Опасно за Алекс МакКарти отново стана след статично положение, а този път разочарованието сполетя Неманя Матич.

Ливърпул победи Бърнли с 2:0 във Висшата лига

Ливърпул не остави шанс на Бърнли за изненада и триумфира на "Анфийлд"

Гостите повториха забравена традиция

Второто полувреме започна със спорен момент, при който Мохамед Салису сякаш игра с ръка в собственото си наказателно поле, но главният съдия прецени, че няма достатъчно доводи, за да отсъди дузпа. Така се стигна до 54-ата минута, в която "червените дяволи" изравниха. Звездите на тима - Бруно Фернандеш и Пол Погба разиграха прекрасно отбраната на Саутхямптън, след което топката бе продължена към Мейсън Грийнууд. Младокът не чакаше втора покана и с шут по земя направи 1:1.

Снимка 544018

В следващите мигове пред вратата на "светците" стана истински ад. Селекцията на Оле Гунар Солскяер се хвърли в атака, търсейки пълния обрат. Това доведе до три последователни положения. При първите две, мерниците на Погба и Грийнууд изневериха. При третото Алекс МакКарти беше на висота след удар с глава на Бруно Фернандеш.

Рашфорд се завръща на терена по-рано от очакваното

Добри новини за "червените дяволи"

Въпреки щурма, Юнайтед можеше да инкасира и втори гол в своята мрежа. Адам Армстронг си освободи необходимото пространство и отправи удар, който бе спасен блестящо от Алекс МакКарти.

В следващия кръг Манчестър Юнайтед гостува на Уулвърхямптън, докато "светците" имат визита на Нюкасъл.

САУТХЯМПТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:1

1:0 Фред -автогол (30"), 1:1 Грийнууд (55")