Манчестър Сити записа разгромна победа във 2-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" се наложиха с 5:0 над Норич на "Етихад".

По този начин тимът на Пеп Гуардиола се реваншира за загубата на старта от Тотнъм с 0:1. Дебютно попадение в днешната среща вкара новото попълнение на "гражданите" Джак Грийлиш.

В 7-ата минута резултатът бе открит от Крул чрез автогол. В 16-ата минута Габриел Жезус пусна към Феран Торес в наказателното поле и той не сбърка, чуквайки кълбото в долния десен ъгъл, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради фаул в атака.

В 22-ата минута, Габриел Жезус пусна чудесен пас към Джак Грийлиш, който отблизо нямаше как да сбърка за 2:0.

Бернардо Силва отказа трансфер в Тотнъм

Предпочита в Испания

В 64-ата минута, Аймерик Лапорте овладя отбита топка в наказателното поле и направи резултата класически. В 71-ата минута, Рахим Стърлинг стреля в целта от много близо, след като стигна до подаване на Габриел Жезус.

Шест минути преди края на редовното време, Рияд Марез овладя пас на Рубен Диаш и отправи мощен изстрел към долния ляв ъгъл за 5:0.