Ливърпул записа победа във 2-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци се наложиха с 2:0 у дома над Бърнли. Това беше и първи успех за тима на Юрген Клоп на "Анфийлд" от началото на сезона. На старта, червените победиха Норич с 3:0 като гост.

Любопитна подробност от мача е, че играчите на гостите излязоха с номера на фланелките от 1 до 11, нещо, което беше обичайна практика в миналото.

За последно това се случи във Висшата лига през миналия век, през сезон 1998/99, от играчите на Чарлтън.

Ливърпул увеличава заплатата на Мо Салах

Ще получава по 230 000 паунда на седмица

Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Константинос Цимикас центрира отлично в наказателното поле, където Диого Жота засече с глава и се разписа във втори пореден мач - 1:0.

Преднината бе увеличена на 2:0 в 27-ата минута, голмайсторът беше Салах, но след помощта на ВАР попадението бе анулирано.

Вторият гол, който постави крайния резултат, бе отбелязан от Садио Мане в 69-ата минута след асистенция на Александър-Арнолд.