Манчестър Сити не успя да победи Саутхамптън при визитата си на "Сейнт Мери" в съботната вечер. Селекцията на Пеп Гуардиола стигна едва до 1:1 срещу "светците", които дадоха максимален отпор на английския шампион. Домакините рано поведоха чрез Уолкър-Питърс, а в средата на втората част Лапорт изравни. "Гражданите" можеха да стигнат и до обрат, но мощен шут на Де Бройне срещна гредата.

Така манчестърци събраха 57 точки на върха, като това отваря възможност пред втория Ливърпул (45) да съкрати изоставането си до върха. Мърсисайдци са с два мача по-малко.

Уулвърхемптън победи Брентфорд с 2:1

Уулвърхемптън с трета поредна победа във Висшата лига

Двубоят бе прекъснат, след като неоторизиран дрон летеше на терена

Двубоят определено не започна по желания от Сити начин. Домакините от Саутхамптън изненадващо поведоха в резултата. След седем минути Кайл Уокър-Питърс стартира по фланга и сътвори отлично двойно подаване с Нейтън Редмънд. Фланговият бранител се озова на стрелкова позиция, а ударът му с външен фалц се превърна в невъзможна мисия за Едерсон.

Снимка 560983

Източник: EPA/БГНЕС

"Светците" бяха изключително разочаровани от съдийското решение в 23-ата минута. Албанската сензация Армандо Броя отбеляза за 2:0, ала намесата на ВАР прецени, че нападателят е бил в положение на засада.

Нюкасъл победи Лийдс с 1:0

Единственото попадение в мача реализира Джонджо Шелви

В 35-ата Манчестър Сити като по чудо не изравни резултата. Пас стигна до Рахийм Стърлинг на далечната греда, но английският национал сякаш направи по-трудното и стреля в тялото на легналия Фрейзър Форстър.

Селекцията на Пеп Гуардиола вдигна оборотите на своето представяне и веднага след паузата пропусна още едно положение. Форстър обаче отчая и испанеца със своята изява. Нападателите на "гражданите" пропускаха положение след положение, за да трябваше да бъдат избавени от защитника Аймерик Лапорт. Испанският национал стартира отлично при изпълнение на фаул от Де Бройне и с глава направи 1:1.

Пълният обрат можеше да бъде факт в 71-ата минута, ала мощен шут на Кевин Де Бройне разтресе дясната греда на Саутхамптън.

Манчестър Юнайтед победи Уест Хем с 1:0

Манчестър Юнайтед се добра до победа над Уест Хем в последните секунди

Маркъс Рашфорд герой за "червените дяволи"

В 80-ата шампионите се надяваха и на подкрепа от ВАР, тъй като искаха дузпа в своя полза за нарушение на Стюърт Армстронг. Арбитражът обаче бе категоричен, че нарушението на играча е извън наказателното поле.

Снимка 560982

До края Сити така и не организира опасна атака, поради което се обрече с постигането на трето равенство от началото на кампанията. Саутхамптън пък е първенец в дивизията по този показател - цели 10 хикса.

Евертън загуби от Астън Вила с 0:1

Астън Вила удари Евертън и задълбочи кризата при "карамелите"