Отборите на Саутхямптън и Нюкасъл не успяха да се победят в късния неделен двубой от програмата на Висшата лига (2:2). "Джордитата" на два пъти повеждаха на негостоприемния "Сейнт Мери", но така и не си тръгнаха с трите точки.

По този начин въпросните селекции остават съседи в таблицата. Селекцията на Рафа Бенитес е на деветата позиция с актив от 11 пункта, докато "светците" са десети с 9.

Двубоят започна фантастично за "джордитата", които поведоха в резултата след само 20 минути на "Сейнт Мери". Отбита топка стигна до намиращия се на дъгата Исаак Хайдън, който с мощен шут сюрпризира неприятно Фрейзър Форстър.

Снимка 318020

Гостите удържаха своята преднина до 49-ата минута, когато "светците" стигнаха до изравняването. Обичайният заподозрян - Маноло Габиадини отбеляза гол красавец, след като направи за смях Хави Манкийо.

120-секунди по-късно обаче еуфорията отново се върна в редиците на Нюкасъл. Изключително опасният Айозе Перес отправи удар в близкия ъгъл на Форстър. Стражът реагира отлично, но се оказа безпомощен, след като испанецът сътвори впечатляваща добавка от почти нулев ъгъл.

Брайтън и Евертън със самоунищожително реми

Мач, за който каквото и да се каже ще бъде много...

Страхотният мач на "Сейнт Мери" обаче продължаваше и в 75-ата минута равенството отново беше факт. Флориан Лежунйе игра непозволено в собственото си наказателно поле и реферът Кевин Френд моментално посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби Маноло Габиадини, който с лекота фиксира крайното 2:2.

Снимка 318021

В следващия кръг Нюкасъл приема намиращия се във възход тим на Кристъл Палас. Саутхямптън пък домакинства на Уест Бромич.

САУТХЯМПТЪН - НЮКАСЪЛ 2:2

0:1 Хайдън (20"), 1:1 Габиадини (49"), 1:2 Перес (51"), 2:2 Габиадини-дузпа (75")

СТАДИОН: "Сейнт Мери"

СЪДИЯ: Кевин Френд

САУТХЯМПТЪН: Форстър, Йошида, Бертранд, Седрик, Ван Дайк, Тадич, Ромеу, Редмънд, Лемина, Лонг, Габиадини (резерви: МакКарти, Остин, Уорд-Праус, Буфал, Дейвис, МакКуин, Хьод)

НЮКАСЪЛ: Елиът, Лежунйе, Ласелс, Манкийо, Йедлин, Шелви, Ричи, Атсу, Хайдън, Хоселу, Айозе Перес (резерви: Дарлоу, Кларк, Гейл, Мърфи, Гамес, Мерино, Диаме)