Отборите на Брайтън и Евертън не успяха да се победят в двубоя помежду си от програмата на 8-ия кръг от Висшата лига.

Мачът завърши "подобаващо", с оглед представянето на съставите - при резултат 1:1.

Антонио Конте след загубата от Кристъл Палас: Не съм изненадан...

Конте след загубата от последния в Англия: Не съм изненадан...

"Съперникът ни имаше остра нужда от тези точки"

И домакините, а и техните гости имаха крещяща нужда от прибавяне на свежи три пункта към актива си, но за тяхно съжаление спортното щастие не посмя да им се усмихне.

Така те остават в застрашително съседство с опасно взиращите се във втория футболен ешелон на страната тимове от дъното на таблицата с класирането.

Снимка 317993

Последният от отборите, които биха могли да споделят усещането да се подвизават в Чемпиъншип с останалите представители на съответната дивизия догодина - Лестър е с актив от 5 точки, докато считано към момента Брайтън и Евертън имат по 8 срещу имената си в подреждането.

И то при уговорката, че "лисиците" не са изиграли двубоя си от телкущия кръг.

Осем минути преди последния съдийски сигнал на днешния двубой, при една от контраатаките си в срещата, домакините стигнаха до първия гол в нея. Това стана факт след попадение на Нокаерт.

Снимка 317994

Две минути преди края обаче, след точно изпълнена дузпа, Уейн Рууни възстанови равенството на терена.

Така, след поредната крехка точка, добавена в актива на гостите, бъдещето на похарчилите милиони за селекция преди началото на сезона "карамели" и техния мениджър Роналд Куман не изглежда никак обнадеждаващо...