Питър Крауч донесе точката на Портсмут при гостуването на тима на Уест Бромич Албиън. Двубоят от 16-тия кръг на Премиър лийг завърши 1:1, а високият нападател се разписа през второто полувреме.

Домакините имаха превъзходствов началото на срещата и преимуществото им бе материализирано в 39-ата минута от Джонатан Грийнинг. Милър стреля от разстояние, стражът на Помпи Дейвид Джеймс изби, но топката попадна в Грийнинг и той откри резултата.

През второто полувреме гостите подобриха играта си и това бързо даде резултат. В 58-ата мин. Питар Крауч стреля от далече, топката леко се отклони от защитник на Уест Бромич и влезе във вратата на Карсън за крайното 1:1.

УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН - ПОРТСМУТ 1:1

1:0 - Грийнинг (39)
1:1 - Крауч (58)

УБА: Карсън, Цюверлоон, Мейте, Олсон, Робинсън, Морисън, Валеро (67 - Беднар), Грийнинг, Корен, Брънт, Милър (76 - Мур)

ПОРТСМУТ: Джеймс, Джонсън, Кембъл, Дистен, Памаро, Дейвис, Беладж (46 - Литъл), Диоп, Кранчар, Дефоу, Крауч (90 - Кану)

Стадион:  "Дъ Хоуторнс" - 24 964 зрители

Съдия: Майк Дийн

Жълти картони: Олсон (УБА), Диоп (Портсмут)