Манчестър Юнайтед се класира на четвъртфинал за Карабао Къп. Селекцията на Оле Гунар Солскяер този път не преживя кошмар срещу Брайтън и спечели визитата си на "чайките" с 0:3.

Любопитното е, че тази вечер "червените дяволи" се представиха далеч по-добре, за разлика от шампионатната среща между двата тима преди няколко дни, макар и днес на терена да бяха голяма част от резервните футболисти на тима.

Манчестър Юнайтед победи Брайтън с 3:2

Няма такъв мач! Юнайтед победи Брайтън извън продължението, в мач с четири греди, отменени голове и дузпи

Гол на Фернандеш от дузпа след изтичането на добавеното време сложи точка на спора

Големият пробив към следващата фаза дойде минута преди почивката. Тогава Скот Мактоминей се пласира най-добре при центриране от фаул на Мата и с глава порази мрежата на Брайтън.

През втората част Юнайтед подсигури своя успех с още два гола. В 73-ата минута се разписа Хуан Мата, който получи асистенция от новото попълнение Ван де Беек. Класиката бе оформена от Пол Погба, появил се като резерва в средата на полувремето. Французинът обра точките след перфектен гол от пряк свободен удар.