Манчестър Сити се класира на четвъртфинал за Купата на Лигата. "Гражданите" нямаха никакви проблеми и спечелиха с 3:0 гостуването си на Бърнли. По този начин момчетата на Пеп Гуардиола тушираха, поне малко, огромното напрежение, сполетяло вицешампионите след срамното 2:5 от Лестър във Висшата лига.

Пирамидата на английския футбол е пред разрушаване

Видни футболни фунционери написаха открито писмо до правителството на Великобритания

Атаката на Сити тази вечер бе водена от младока Коул Палмър, който обаче нямаше възможността да се разпише. Славата остана за Рахийм Стърлинг, който изпъкна с по гол във всяко едно от полувремената.

Класиката бе оформена от новото испанско попълнение Феран Торес. А асистенцията беше дело на най-силния на терена Стърлинг.

Тотнъм на 1/4-финал за Карабао Къп след успех с дузпи срещу Челси

Мачът се завърши 1:1 в редовното време

По-рано днес Нюкасъл също си проправи път напред в турнира. "Джордитата" обаче трябваше да минат през ада на дузпите, за да отстранят Нюпорт.