Манчестър Юнайтед не загуби домакинството си на Ливърпул, в дербито от 21-ия кръг на английската Висша лига.

Сблъсъкът на стадион "Олд Трафорд" завърши при резултат 1:1, въпреки че до 84-ата минута гостите водеха в резултата.

Гола за мърсисайдци реализира Джеймс Милнър, разписал се от дузпа, а крайното 1:1 оформи Ибрахимович, 6 минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 273091

Ливърпул бе доста опасен при контрадействията си, докато чрез Погба и Ибрахимович, Манчестър Юнайтед не спираше да изкарва максимума от възможностите на бранителите в жълти (в този мач) екипи.

Симон Миньоле пък направи един от най-запомнящите се свои мачове в английския елит, като спаси поне 5 чисти гола във вратата на гостуващия състав.

Снимка 273093

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на Театъра на мечтите:

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Ливърпул!

Дербито на дербитата в Англия

И двата отбора се намираха в добра форма, но по-добра бе тази на домакините, които бяха в серия от 9 поредни победи във всички турнири.

Гостите пък записаха два слаби мача в последните си двубои за ФА Къп и Купата на Лигата, но в първенството са отличници и бяха с 4 успеха на сметката си в предишните си 5 шампионатни срещи.

Двубоят бе особено важен за Юнайтед, тъй като при успех днес тимът щеше се доближи още повече до заветната си цел - място в челната четворка. Това, за съжаление на феновете на отбора, така и не се случи.

Снимка 273084

За Ливърпул аут днес беше Мане, който участва в турнира за Купата на Африка, докато Ингс е контузен. В състава на домакините единственият отсъстващ бе Бейи, който също ще участва в надпреварата на Черния континент.

Негативно влияние от това нямаше, като още в самото начало на мача Лалана можеше да открие резултата, но Де Хеа показа завиден рефлекс и предотврати опасността пред вратата си.

Това обаче беше нищо, в сравнение с работата, която свърши "колегата" му в отсрещното наказателно поле от стадиона Симон Миньоле.

Той последователно отказа двама от най-скъпите, богати и прочути със самочувствието си състезатели на съперника, като първо спаси истинска бомба на Погба, а след това противодейства и на изстрел на Златан Ибрахимович.

Малко по-късно и Мхитарян не можеше да повярва, че топката не е в мрежата, като Миньоле се оказа непреодолима преграда и пред този ас на домакините.

Снимка 273086

В 27-ата минута Пол Погба, непредизвикан от никого, се хвърли с ръцете нагоре в наказателното поле на тима си, кълбото се отби в една от ръкавиците на французина и Майкъл Оливър посочи бялата точка.

Снимка 273080

Зад топката застана Джеймс Милнър, който повдигна половината врата на Де Хеа във въздуха, с мощен шут за 1:0.

Снимка 273090

През вторите 45 минути нито включването в игра на Уейн Рууни, нито дори акробатичните изпълнения на Ибракадабра бяха в състояние да променят резултата, за радост на подскачащия от първата до последната минута около страничната линия Юрген Клоп.

Снимка 273094

Седем минути преди края на мача обаче, след разбъркване в полето на Ливърпул, Ибрахимович вкара за оказалото се и крайно 1:1, вдигайки преобладаващата част от феновете на "Олд Трафорд" на крака.

Така Ливърпул се нареди на втората позиция в таблицата с класирането, изравнявайки се с Тотнъм, като разполага с актив от 45 точки. Юнайтед е 6-и с 40 пункта.

Това беше 50-ата среща от Висшата лига между двата гранда, като Юнайтед е спечелил 27 от сблъсъците с този противник на подобно ниво. Ливърпул бе загубил 11 от своите последни 14 визити на "Олд Трафорд", но пък има три победи на сметката си.

Снимка 273073

На Клоп все така му върви срещу Моуриньо, като германецът е загубил само един от седемте си мача срещу португалеца, а освен това е постигнал и 3 победи срещу негови отбори.