Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

Жълт картон за Фирмино.

84′

Златан Ибрахимович бележи за 1:1!!! ГООООООЛ за Манчестър Юнайтед!

83′

Уейн Рууни също изпробва рефлексите на Миньоле. Резултатът се запазва непроменен.

76′

Фелайни заменя Дармиан.

70′

Златан не спира да печели първите топки за тима си. Положенията пред вратата на Ливърпул обаче намаляха чувствително.

66′

Изстрел на Лалана, Де Хеа е на мястото си.

65′

Разочароващ шут на Уейн Рууни.

65′

Мата заменя Марсиал.

62′

Жълт картон за Вайналдум.

61′

Спасяване на Де Хеа, след пробив на Фирмино.

60′

Ориги е заменен от Коутиньо.

54′

Изключителен пробив на Мхитарян, Златан обаче се разминава с топката! Късмет за Ливърпул!

48′

Ориги шутира мощно, но Джоунс избива кълбото в корнер.

46′

Рууни заменя Карик.

45′

Старт на вторите 45 минути.

Снимка 273095

45′

Почивка.

41′

Уникално спасяване на Миньоле! Мхитарян се опита да го разстреля от близка дистанция, но в крайна сметка не успя!

Снимка 273086

39′

Вихрени действия на Ливърпул в половината на Юнайтед. Последователните удари на Лалана, Джан и Ориги обаче не постигат търсения резултат.

32′

Изстрел на Златан е избит със сетни усилия от Миньоле.

Снимка 273087

31′

Жълт картон за Ловрен.

31′

Погба просва Хендерсън на земята, с опит за борческо поясно хвърляне, изпълнено наопаки. Реферът обаче отсъжда фаул в полза на Юнайтед за последвала ситуация с Ерера...

Снимка 273081

27′

1:0 за Ливърпул!!! ГОЛ на Милнър от бялата точка!

26′

ДУЗПА за Ливърпул!!! Погба игра с ръка в наказателното поле!

Снимка 273080

25′

Фирмино взе топката от Джоунс на границата на пеналта и се опита да изведе съотборник сам срещу Де Хеа. Рохо обаче се намесва решително.

20′

Изстрел на Погба, гол няма!

18′

Грешка на Ловрен, който върна топката доста спорно към Миньоле и Ибрахимович насмалко не я открадна.

Снимка 273072

14′

Опит за акробатично изпълнение на Ибрахимович. Гол не пада.

12′

Марсиал пада в наказателното поле на Ливърпул. Дузпа няма.

10′

Погба е зорко охраняван от бранителите на съперника. Златан - също.

7′

Поредица неприятни сблъсъци по цялата дължина на терена. Ефектът "Моуриньо" вече заработи.

Снимка 273075

4′

Коутиньо е на резервната скамейка и няма да е изненадващо, ако се появи в игра тази вечер.

3′

Първият корнер в двубоя е за Ливърпул.

2′

Лек териториален превес на Ливърпул в началните мигове от сблъсъка.

1′

Фелайни Стюърт

Манчестър Юнайтед е домакин на Ливърпул в дербито от 21-ия кръг на английската Висша лига.

Сблъсъкът на стадион "Олд Трафорд" стартира в 18:00 часа.

И двата отбора се намират в добра форма, но по-добра е тази на домакините, които са в серия от 9 поредни победи във всички турнири.

Жозе Моуриньо: По-важно от феновете няма

Моуриньо: По-важно от феновете няма

"Благодарим им, че винаги са с нас"

Гостите записаха два слаби мача в последните си двубои за ФА Къп и Купата на Лигата, но пък в първенството са отличници и са записали 4 успеха в предишните си 5 шампионатни срещи.

Юрген Клоп: Манчестър Юнайтед не ме плаши!

Клоп: Юнайтед никак, ама никак не ме плаши!

"Излизаме за победа"

Срещата е особено важна за Юнайтед, тъй като при успех днес тимът ще се доближи още повече до заветната си цел - място в челната четворка.

И двата състава са почти в оптимално състояние, но за Ливърпул аут е Мане, който ще участва в турнира за Купата на Африка, докато Ингс е контузен. В състава на домакините единственият отсъстващ е Бейи, който също ще участва в надпреварата за африканските нации.

Жозе в атака преди дербито: Не съм сигурен, че Клоп е спокоен колкото мен

Мениджърът на Манчестър Юнайтед влезе в словесните закачки преди дербито

Това ще бъде и 50-ата среща от Висшата лига между двата гранда, като до момента Юнайтед е спечелил 27 от срещите с този противник на подобно ниво.

Освен това Ливърпул е загубил 11 от своите последни 14 визити на "Олд Трафорд", но пък има и три победи на сметката си.

В сблъсъците между тези два клуба на ниво Висша лига са показани цели 16 червени картона, като само Ливърпул - Евертън е по-декориран в червено, с 21 изгонени играчи.

Погба: Дербито с Ливърпул е много по-голямо от това с Манчестър Сити

Двата отбора се изправят един срещу друг в неделя

На Клоп му върви срещу Моуриньо и е загубил само един от шестте си мача срещу португалеца, а освен това е постигнал и 3 победи срещу негови отбори.