Елитният Евертън очаквано продължи в следващата фаза на ФА Къп. "Карамелите" не допуснаха изненада и победиха с 2:1 четвъртодивизионния Линкълн.

Като цяло "Гудисън Парк" очакваше далеч по-изразителен успех, с оглед на това, че мениджърът Марко Силва бе заложил на голяма част от своите титуляри.

5 от 5 за Манчестър Юнайтед, "червените дяволи" напред за ФА Къп след 2:0 над Рединг

Мата и Лукаку пратиха отбора в следващата фаза на турнира

А всичко започна толкова добре...

Снимка 398485

"Карамелите" набързо поведоха с 2:0 още до 14-ата минута. Първото попадение беше реализирано от големия талант на английския футбол Адемола Лукман, който се разписа с глава след центриране на Лейтън Бейнс. Малко по-късно пък в прегръдките на своите съотборници попадна и бразилецът Бернард, разписал се с елегантно копване на съперниковия вратар.

Челси отстрани Нотингам Форест за ФА Къп

Челси отстрани Нотингам за ФА Къп в прощалния мач на Сеск Фабрегас, испанецът пропусна дузпа

Алваро Мората с два гола и страхотен пропуск

Линкълн се върна в мача с настъпването на 28-ата минута. Тогава Бостуик наказа лоша подредба на домакините при статично положение и отблизо не остави никакъв шанс на Пикфорд.

До края Евертън поигра с нервите на своя мениджър и фенове, но в крайна сметка стигна минималната победа с гол разлика.

Транмиър бе разгромен от Тотнъм с 0:7

Тотнъм вкара 6 гола за едно полувреме на старта на третия кръг за ФА Къп

Хеттрик на Фернандо Йоренте

Друг елитен тим - Кардиф, безславно напусна най-стария футболен турнир, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Джилингам от Лига 1. В герой за домакините се превърна Лист, разписал се девет минути преди последния съдийски сигнал. Всичко това може да доведе и до уволнението на мениджъра Нийл Уорнък, който през този сезон така и не може постигне необходимите резултати със "сините" птици.

Саутхямптън пък ще се наложи да преиграва двубоя си срещу Дарби Каунти. "Светците" стигнаха само до 2:2 при визитата на представителя на Чемпиъншип. Елитният тим само трябва да съжалява за фиксираното реми, тъй като водеше с 0:2 до 48-ата минута с два гола на Нейтън Редмънд. "Овните" на Франки Лампард обаче се хвърлиха на щурм и стигнаха до равенството с попадения на Мариът и Лоурънс.

Снимка 398486

Така на "светците" ще се наложи да изиграят нови 90 минути срещу съперника, които ще са им доста ненужни, с оглед жестоката битка, която водят за спасението си в Премиършип.