Челси се класира в следващата фаза на турнира за ФА Къп, след като футболистите на Маурицио Сари се справиха с Нотингам Форест у дома.

Лондончани записаха успех с 2:0 на "Стамфорд Бридж" в последния мач на Сеск Фабрегас с екипа на "сините". Испанецът ще напусне отбора в посока Монако, а трансферът ще бъде обявен до часове.

Попаденията за победителите отбеляза спряганият за отдаване под наем в Севиля Алваро Мората, който обаче се отчете и с фрапантен пропуск в мача.

Първото полувреме завърши без голове, макар че домакините имаха няколко добри възможности да застрашат вратата на съперника.

По-любопитната дойде в средата на полувремето, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната от Сеск Фабрегас!

Втората част започна подобаващо за Челси и след пробив на Хъдсън-Одой и остро центриране от фланга, Мората засече от движение за 1:0 за Челси!

Малко след това юношата на Реал (Мадрид) на метър пред опразнената врата направи и невъзможното, за да я прехвърли, а макар че повторенията показаха, че в ситуацията има засада, страничният рефер не маркира такава.

Все пак Мората се реваншира малко по-късно с втория си гол в мача, оформяйки крайния резултат!

Таранът на Челси се възползва от ново центриране от десния фланг, но този път с глава насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата - 2:0!

Челси - Нотингам Форест 2:0

1:0 Мората 49'
2:0 Мората 59'