Отборът на Манчестър Юнайтед продължи победната си серия под ръководството на Оле Гунар Солскяер. "Червените дяволи" записаха пети пореден успех след идването на норвежеца, а днешният дойде в турнира на ФА Къп.

В жертва на устрема на Манчестър се превърна Рединг, който си тръгна от "Олд Трафорд" с поражение 0:2. Още до почивката изходът от двубоя бе ясен, а головете на Хуан Мата и Ромелу Лукаку гарантираха участието на отбора в следващата фаза на турнира.

Първото попадение дойде в 22-ата минута, когато Хуан Мата реализира дузпа за 1:0! Испанецът отигра на двойно подаване с Фред атака в наказателното поле, но бе съборен, а след намесата на ВАР съдията правилно посочи бялата точка.

Интригата до голяма степен приключи в 5-ата минута на добавеното време на първото полувреме, когато Ромелу Лукаку се възползва от подаване на Алексис Санчес зад гърба на защитата на гостите, и реализира за крайния резултат 2:0.

Белгиецът вкара в трети пореден мач за "червените дяволи", макар че в предишните два се появи като резерва - съотетно срещу Борнемут и Нюкасъл.

Гостите имаха своя шанс да се върнат в мача минути след началото на втората част, но Хариот не се възползва от чудесен пас на дузпата, пращайки топката в обсега на Серхио Ромеро.

Оле Гунар Солскяер даде почивка на голяма част от титулярите, а в групата за мача въобще не попаднаха звездите Давид Де Хеа и Пол Погба. Сред стартовите 11 започнаха Ромелу Лукаку и Алексис Санчес, които до голяма степен бяха в основата на днешния успех.

Манчестър Юнайтед - Рединг 2:0

1:0 Мата 22-д.'
2:0 Лукаку 45'