Саутхемптън загуби домакинството си на Арсенал в отложена среща от Висшата лига.

Двубоят на "Сейнт Мери" завърши с успех за гостите с 2:0. Точни в тяхна полза бяха Оливие Жиру и Алексис Санчес.

Снимка 289935

Срещата се дублира като стартов час с тази от Шампионската лига между Атлетико и Реал, но от Острова споделиха, че не се притесняват от спад в рейтинга за сблъсъка. Такъв нямаше.

Лондончани все още имат някакви малки надежди за Топ 4, като за целта успехът на "Сейнт Мери" днес беше задължителен.

Снимка 289937

След нулево първо полувреме, резултатът беше открит точно един час след първия сигнал, като с поредния си гол през сезона, Алексис Санчес даде заслужено предимство на своя състав.

Седем минути преди последния съдийски сигнал Оливие Жиру абсолютизира успеха на своя тим, разписвайки се за оказалото се и крайно 0:2.

Снимка 270782

Предишната среща между тези два тима завърши катастрофално за Саутхемптън и тимът допусна много тежко поражение с 0:5 на собствения си стадион в мач за ФА Къп, който се игра в края на месец януари.

Днес подобна драма нямаше, но съставът отново загуби, а и не успя да вкара гол.

Така Арсенал е под номер 5 във временото класиране, като разполага с актив от 66 точки - 3 по-малко от 4-ия Манчестър Сити.