Нюкасъл се поздрави с петия си успех от началото на сезона. "Свраките" надвиха с 2:1 Уест Бромич Албиън в двубой от 12-ия кръг на Висшата лига. По този начин домакините събраха актив от 15 точки, с които вече се намират на 13-та позиция във временното класиране. УБА пък остава в зоната на изпадащите само със 7.

Астън Вила спечели дербито с Уулвърхямптън след дузпа в добавеното време

Ануар Ел-Гази вкара победния гол в 94-ата минута

"Джордитата" стартираха вихрено, като се разписаха още в първата минута чрез Мигел Алмирон. Жоелинтон демонстрира отличен поглед върху играта и продължи за включилия се отляво парагваец, а за него беше лесно да вкара в мрежата на Сам Джонстоун.

До паузата и двата тима пропиляха по една добра възможност за попадение. Първо страхотен индивидуален рейд на Жоелинтон завърши със спасяване от вражеския страж. В 43-ата Конър Галахър от гостите насочи своя изстрел покрай дясната греда.

Уест Хям взе гостуването си на Лийдс с късен гол на Огбона

Домакините поведоха в началото , но допуснаха обрат

"Дроздовете" възстановиха паритета в 50-ата минута. Мат Филипс загърби съперников бранител, след което центрира в наказателното поле. Фърлонг се включи от втора позиция и сюрпризира Джамал Люис, за да опъне мрежата зад Дарлоу.

Стийв Брус "заработи" заплатата си, тъй като в 69-ата минута пусна в игра опитния Дуайт Гейл. А нападателят му се отблагодари с победен гол осем минути преди края. Стрелецът се бе вклинил между двама бранители на УБА и засече мощно с глава центриране на Мърфи.

До края гостите не успяха да се върнат за втори път в мача и така сладкият триумф остана за "джордитата".

НЮКАСЪЛ - УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН 2:1

1:0 Алмирон (1") 1:1 Фърлонг (50"), 2:1 Гейл (82")