Отборът на Лийдс започна силно домакинството си с Уест Хям, но накрая допусна обрат и загуби с 1:2 първия мач от 12-ия кръг на английската Висша лига.

Матеуш Клих откри от дузпа в 6-ата минута, отсъдена за нарушение срщу Патрик Бамфорд.

Снимка 509388

Томас Сучек изравни в 25-ата минута. Джерод Боуен центрира от корнер и Сучек реализира с глава.

Мачът продължи да бъде атрактивен, като всички двубои на Лийдс. Високото темпо на домакините постоянно отне силите им и "чуковете" имаха предимство в края.

Снимка 509387

В 80-ата минута Ангело Огбона вкара победното попадение за Уест Хям, спечелвайки битка във въздуха и разстрелвайки Мелие. Аарън Кресуел центрира от фаул.

Играчите на Лийдс се хвърлиха да изравняват и Фабиан Балбуена уцели гредата на тяхната врата след хубав пас на Огбона.

Домакините все пак успяха да осъществят натиск в добавеното време, но изравнителен гол не можаха да вкарат.

Уест Хям се изкачи на пето място, изпреварвайки Саутхямптън с един гол по-добра голова разлика. Двата тима имат по 20 точки. Лидерите Тотнъм и Ливърпул са с по 24 точки.

Лийдс остана на 14-о място с 14 точки, с колкото е и 13-ия Нюкясъл.

Трой Дийни: Арсенал може да уволни Артета

Капитанът на Уотфорд: Арсенал може да уволни Артета

"Щастлив съм, че домакинстват на Бърнли тази седмица, но ако гостуваха..."