Уулвърхямптън и Астън Вила завършиха 0:1 във втория мач от 12-ия кръг на английската Висша лига. Дербито на Бирмингам не донесе голове, но играта бешеоспорвана, като и двата тима можеха да спечелят. Важните събития се случиха в края на срещата, когато бяха изгонени по един играч от двата отбора и Ануар Ел-Гази вкара победния гол от дузпа.

Двата отбора постоянно си разменяха инициативата, като положенията за гол бяха много. Картоните бяха много. Емилиано Мартинес отново показа класата си, спасявайки страхотен фронтален удар отблизо.

В 85-ата минута Дъглас Луис остави Астън Вила с 10 човека, след като видя за втори път жълт картон за удар с лакят на Даниел Поденс.

В добавеното време Нелсон Семедо свали Джон Макгин от Астън Вила в наказателното поле и Майк Дийн не се поколеба да посочи бялата точка.

Ануар Ел-Гази стреля много силно, докато вратарят се хвърли надясно. 0:1 в 94-ат минута.

Веднага след центъра Моутиньо от Уулвърхямптън стана вторият изгонен в мач, получавайки втори жълт картон.

Снимка 509433

Така след този Астън Вила се изкачи на осмо място с 18 точки, задминавайки Манчестър Сити с голова ралика. Победата е шеста за бирмингамци, които нямат равен в 10 мача. Вила има отложени мачове точно с Манчестър Сити и с Нюкясъл.

Уулвърхямптън остана на 11-о място със 17 точки. Със същия актив е и Евертън.