Нюкасъл победи Арсенал в двубой от 34-ия кръг на английската Висша лига. Битката на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" завърши при резултат 2:1.

Гостите поведоха чрез Лаказет, но с голове на Перес и Ричи, "свраките" стигнаха до обрата.

Резултатът беше открит след 15 минути игра, когато Лаказет вкара поредното си попадение през настоящия сезон.

Снимка 350817

Още в рамките на първите 45 минути домакините съумяха да се върнат в резултата. Това се случи в 30-ата минута, когато Айозе Перес бе точен за 1:1.

Пълният обрат стана факт след 69 минути игра, когато записалият страхотен мач на сметката си Мат Ричи ознаменува доброто си представяне днес с гол за оказалото се и крайно 2:1.

Арсенал продължава да е на шестата позиция в класирането, а максимумът, до който "артилеристите" могат да стигнат, е петото място. Към момента изостават на цели 6 точки от него.

Снимка 350816

Далеч от дома Арсенал продължава да се представя колебливо в Лигата, след като загуби последните си вече 5 визити.

Натрупаната умора в редиците на столичани, които се прибраха от Русия в петък сутринта, на практика принуди мениджъра на тима Арсен Венгер да заложи на голяма част от младите футболисти в своя състав за сблъсъка на "Сейнт Джеймсис Парк".

Задачата на "свраките" пък да си осигурят спасението в Лигата бе осигурена. Те преминаха границата от заветните 40 точки, като вече разполагат с една повече.

Снимка 350815

За това допринесе подобрението в изявите на отбора в последните мачове. В момента домакините са с четири поредни победи във Висшата лига.