Нюкасъл даде положителен старт на новия си сезон в Премиър лийг. "Джордитата", които имат за цел да се превърнат в един от хегемоните в страната, започнаха с важна победа над новака Нотингам с 2:0.

Селекцията на Еди Хау съумя да достигне до трите точки с голове през второто полувреме. През първото вратарят на гостите Дийн Хендерсън трябваше да сътворява чудеса, за да блокира изстрелите на Жоелинтон и Мигел Алмирон.

Снимка 583295

Така се стигна до 58-ата минута, в която швейцарецът Фабиан Шер реши да вземе нещата под свой контрол и с мощен шут от средна дистанция сюрпризира Форест за 1:0. Голът на спокойствието дойде след още двадесет минути на "Сейнт Джеймс Парк", след като Жоелинтон пусна хитър пас за Калъм Уилсън, а опитен нападател като него нямаше как да пропилее добрата възможност за 2:0.

В следващия кръг Нюкасъл гостува на Брайтън, докато Нотингам домакинства на Уест Хям.

Тотнъм - Саутхамптън 4:1 в мач от Висшата лига