Нюкасъл победи с 1:0 Челси в мача им от 15-ия кръг на Висшата лига. Така "свраките" влязоха в Топ 3, докато кризата при лондончани вече става сериозна, като те нямат победа в първенството вече четири поредни мача.

Брентфорд победи Манчестър Сити с 2:1

Брентфорд срази Манчестър Сити в края, за да сътвори сензацията във Висшата лига

Грешна стъпка за "гражданите"

В 16-та минута топката бе изчистена и попадна на крака на Мигел Алмирон, който стреля силно от въздуха, но ударът му профуча над напречната греда на Едуард Менди. В 29-та минута Челси създаде първата си добра атака в срещата, след като Мейсън Маунт подаде на крилото на Люис Хол, а последният намери Армандо Броя в наказателното поле. Албанецът се обърна добре, но ударът му бе лесно спасен от Ник Поуп.

Пет минути след началото на втората част Нюкасъл можеше да открие резултата на два пъти, но удар на играч на "свраките" бе блокиран. В последвалата атака Алмирон се измъкна добре и намери Шон Лонгстаф в наказателното поле, но ударът на последния профуча над напречната греда.

В 65-та минута Конър Галахър стреля от границата на наказателното поле, но Ник Поуп направи впечатляващо спасяване, за да избие в корнер.

Две минути след това Мигел Алмирон направи типичния за себе си пробив навътре към наказателното поле, преминавайки на дрибъл покрай защитници, а Джо Уилок стреля с едно докосване от границата на пеналтерията, за да не остави никакъв шанс на Менди и да открие резултата в полза на Нюкасъл със страхотния си удар.

Ливърпул победи Саутхямптън с 3:1

Ливърпул срази Саутхямптън и продължава победния си ход

"Червените" с втори пореден успех

В 81-та минута Марк Кукурея отправи опасно центриране в наказателното поле, успоредно на голлинията, а Поуп не се намеси по най-добрия начин, но все пак ситуацията се размина без допълнителни последствия за Нюкасъл, след като съдията отсъди нарушение в полза на "свраките".

До края на мача нямаше повече чисти положения, а след последния съдийски сигнал играчите на двата отбора се спречкаха и последваха сблъсъци, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

С трите си точки Нюкасъл вече има 30, докато Челси се свлече до осмото място с 21.