Брентфорд срази Манчестър Сити с 2:1 в среща от 16-ия кръг на Висшата и сътвори една от най-големите сензации от началото на сезона. Това е първо домакинско поражение за състава на Хосеп Гуардиола от февруари насам, когато загуби от Тотнъм с 2:3.

За "гражданите" се разписа Фил Фодън, но нападателят на гостите Айвън Тони се открои над всички и на два пъти реализира в 16-та минута и дълбоко в добавеното време в 98-та минута. Асът на "пчеличките" не бе повикан от Гарет Саутгейт за Световното в Катар.

Снимка 594784

С това равенство Ман Сити остава втори във временното класиране с 32 точки, докато Брентфорд вече е 10-и с 19 пункта в актива си.

Заради Световното: Гуардиола може да заиграе в халфовата линия, а Клоп - ляв бек