Ливърпул победи Саутхямптън с 3:1 в мач, в който и четирите гола паднаха през първото полувреме. Първо Фирмино зарадва "червените" за 1:0 в шестата минута, но само три по-късно Адамс възстанови паритета , след което Дарвин Нунес в 21-та и в 42-та минута подпечата успеха за "мърсисайдци".

В останалите мачове Борнемут срази Евертън с 3:0, Нотингам Форест надви Кристъл Палас (1:0), а Лестър се наложи над Уест Хям насред Лондон с 2:0.

Възпитаниците на Юрген Клоп заемат 6-та позиция с 22 точки, докато Саутхямптън остава на предпоследното място с едва 12 пункта.

Клоп за трансферите: Действахме по правилен начин, понякога просто трябва да харчите