Тотнъм загуби домакинството си на Челси в мача между двата тима от 22-ия кръг на Висшата лига, който беше и последен от него.

Срещата приключи при резултат 0:1, като автор на единственото попадение стана Жоржиньо, разписал се от дузпа през първото полувреме.

Във временното класиране "сините" са вече с тридесет и шест точки и се изравниха с 6-ия Евертън, докато домакините заемат 8-ата позиция.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Тотнъм - Челси 0:1, гол на Жоржиньо от дузпа

Първата среща между двата отбора през сезона завърши при нулево равенство

Първото полувреме съвсем не премина така, както вероятно се искаше на Жозе Моуриньо.

Португалският специалист бе принуден да ръкомаха и да гледа сериозно край страничната линия, тъй като футболистите му очевидно не се справяха с указанията и персоналните си задачи.

В поредна среща личеше липса на синхрон в постройката на "шпорите", които не успяваха да се справят с бързите действия на атакуващите състезатели на съперника.

След едва 15-ина секунди Вернер можеше да открие резултата, но ударът му с глава премина покрай вратата.

Нови опити на германеца затрудняваха бавните, тромави бранители на опонента, като Дайър не спираше да греши и да пропуска действията на състезателите пред него.

Снимка 517168

Източник: Twitter

Именно при едно такова малко по-забавено негово действие, Вернер се измъкна и си спечели дузпа.

Зад топката на бялата точка застана Жоржиньо, който вкара топката в мрежата и даде съвсем заслужено предимство на отбора си.

Засилилият се дъжд затрудни допълнително задачата и на двата тима преди почивката и те не стигаха до чисти голови позиции.

Снимка 517162

За капак, в средата на полувремето Тиаго Силва опита да стигне до малко по-неточно подадена му топка, след което падна на тревата и незабавно поиска медицинска помощ. Той беше заменен от Кристенсен, като очевидно изпитваше болка в дясното си бедро.

През вторите 45 минути теренът стана още по-неподходящ за бързи, многоходови акции, като двете единайсеторки промениха подхода си и заложиха на дългите подавания и балонни центрирания.

Нарушенията зачестиха, като бяха показани и още няколко официални предупреждения.

И двамата треньори опитаха да внесат известна промяна в първоначалните си постройки, като в игра се появиха Пулишич и Канте, за Челси, както и Моура и Ламела за Тотнъм.

Те обаче не успяха да добавят повече острота и скорост към подхода на своите състави.

Снимка 517167

Колкото и това да не се понрави на Моуриньо, Тотнъм записа поражение. Така за първи път в треньорската си кариера Жозе добавя в пасива си загуби в две поредни домакинства на воден от него отбор.