Отборът на Нотингам Форест запази надежди за оцеляване във Висшата лига на Англия, след като победи гостуващия Саутхямтпън с 4:3 в среща от 35-ия кръг на футболното първенство на Англия.

Тайво Авоний вкара два гола за домакините в рамките на три минути между 18-ата и 21-ата, преди Карлос Алкарас да върне едно попадение за гостите преди почивката.

Морган Гибс-Уайт реализира дузпа и върна преднината на Нотингам от два гола в 44-ата минута, но след удар с глава на бразилеца Лианко Саутхямптън намали изоставането си на 2:3.

Брайтън - Евертън 1:5 в мач от Висшата лига

Евертън унижи Брайтън като гост и напусна зоната на изпадащите

Неочакван развой на събитията

Саутхямптън дори можеше да изравни, но играчите на тима пропуснаха няколко възможности. В крайна сметка домакините отново вкараха гол, след като Данило се разписа в 73-ата минута.

В 90-ата минута гол на Фелипе от Нотингам беше отменен заради засада след намеса на системата за видеоповторение ВАР, преди капитанът на "светците" Джеймс Уорд-Праус да реализира дузпа в шестата минута на добавеното време.

Със спечелените три точки Нотингам се измъкна от зоната на изпадащите и се изкачи до 16-о място с 33 от 35 мача. Саутхямптън има 24 точки и е на 8 от спасението три мача преди края на сезона.