Евертън победи като гост с 5:1 Брайтън в двубой от 35-ия кръг във Висшата лига на Англия. С този успех футболистите на Шон Дайш напуснаха зоната на изпадащите и се изкачиха на 16-то място с 32 точки, а Брайтън е 6-ти с 55 пункта.

Гостите поведоха още в 34-ата секунда на мача. Доминик Калвърт-Люин проби отдясно и подаде към Абдулай Дукуре, който се разписа. Евертън нанесе втори удар в 29-ата минута, когато отново Дукуре бе точен за 2:0. Шест минути по-късно дойде и третото попадение за "карамелите". Макнийл преодоля няколко футболисти на Брайтън и отправи шут, който се удари във вратаря Джейсън Стийл и спря в мрежата.

През втората част Брайтън опита да промени събитията на терена. В 76-ата минута обаче Алекс Иуоби покачи на 4:0 за Евертън, след като Макнийл направи нова отлична асистенция. Три минути по-късно аржентинският национал Алексис МакАлистър вкара почетното попадение за домакините за 1:4. В последните секунди на добавеното време Дуайт Макнийл с топовен удар под гредата оформи крайното 5:1.

Фулъм победи Лестър с 5:3 в двубой от 35-ия кръг на Висшата лига

Фулъм срази Лестър в зрелищен двубой

По този начин Фулъм заема 10-о място в класирането с 48 точки, а Лестър е 16-ти позиция с 30 пункта