Няколко дни, след като се възкачи на върха след победа в директен сблъсък срещу Арсенал, Манчестър Сити сътвори грешна стъпка, която отново върна шампионите на втората позиция. Селекцията на Пеп Гуардиола стигна само до равенство при визитата си на Нотингам Форест 1:1. "Небесносините" сътвориха куп пропуски пред вратата на Кейлор Навас, а в крайна сметка голът на Бернардо Силва не се оказа достатъчен за трите точки. Героят за Форест пък се казваше резервата Крис Ууд, разписал се шест минути преди последния съдийски сигнал.

Манчестър Сити победи Арсенал с 3:1 в мач от Висшата лига

Манчестър Сити разпиля Арсенал за едно полувреме и се изравни с лондончани на върха на Висшата лига

Кевин Де Бройне, Джак Грийлиш и Ерлинг Холанд бяха точни за "гражданите"

Така Арсенал се върна на върха в Премиър лийг с 54 точки, докато Сити е с мач повече и два пункта пасив. Нотингам е под №13 с 25 точки.

Снимка 607181

Първото попадение в срещата реализира Бернардо Силва в края на първото полувреме. В 40-ата минута Грийлиш пусна пас по земя за португалския си съотборник, който без подготовка от дъгата отправи великолепен шут, мушнат се под напречната греда на Кейлор Навас. Голът донякъде приличаше на този на Жоржиньо от Арсенал, благодарение на който "топчиите" стигнаха до важен триумф срещу Астън Вила с 4:2 в битката за титлата именно с тима на Сити.

Като цяло, през първата част гостите от Манчестър контролираха динамиката на играта, ала рядко стигаха до голово положение. Нотингам пък дебнеше на контраатака чрез Бренън Джонсън.

След паузата "гражданите" вече създадоха добри ситуации пред Кейлор Навас. При една от тях стражът от Коста Рика парира шут на Фодън, а след това топката се отклони и в гредата. Ерлинг Халанд пък имаше малшанс да не намери очертанията на вратата в 69-ата минута.

Снимка 607183

120 секунди преди това Пеп Гуардиола се изнерви изключително много от решение на главния съдия, заради което получи официално предупреждение. Към фестивала от пропуски пред вратата на Форест се включи и Аймерик Лапорт.

И докато Сити пропиляваше положения с лека ръка, Нотингам стигна до изравнителното попадение в 84-ата минута. Бренан Джонсън направи пробив от фланга, след което комбинира с Морган Гибс-Уайт. Младокът пусна успоредно подаване към появилия се като смяна Крис Ууд, а за дошлият от Нюкасъл таран остана лесното - 1:1. Ситуацията се преглеждаше за засада от ВАР, но всичко беше според правилата.

Снимка 607182

До края Манчестър Сити даде всичко от себе си, за да стигне до победата, но такава в крайна сметка не беше постигната.

Астън Вила - Арсенал 2:4 във Висшата лига