Арсенал измъкна много трудна победа като гост на Астън Вила в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. "Артилеристите" се наложиха с 4:2 скед като до 93-ата минута резултатът беше 2:2. Лондончани се намираха в лоша серия, в която за три мача спечелиха 1 точка, което им коства първото място във временното класиране.

Вила поведе с гол на Уоткинс в петата минута, а най-добрият играч на Арсенал Букайо Сака изравни 11 минути по-късно.

В 31-ата минута Филипе Коутиньо завърши с гол започнатата от него акция в собствената си половина. За бразилеца това бе първи гол за сезона във Висшата лига.

Арсенал изравни за втори път в 61-ата минута, когато Зинченко преодоля Мартинес с удар от 19 метра.

Снимка 607147

И още в третата добавена минута лондончани отбелязаха победния гол. Автоголът бе приписан на вратаря на Бирмингам Емилиано Мартинес.

Точка на спора сложи нападателят на Арсенал Габриел Мартинели в 8-ата добавена минута.

"Артилеристите" събраха 54 точки и се върнаха на първото място, пред втория Манчестър Сити с 3 точки.

Астън Вила е 11-и в класирането с 28 точки.

АСТЪН ВИЛА - АРСЕНАЛ 2:4

1:0 Уоткинс 5, 1:1 Сака 16, 2:1 Коутиньо 31, 2:2 Зинченко 61, 2:3 Мартинес 94-автогол, 2:4 Мартинели 98

АСТЪН ВИЛА: Мартинес, Кеш, Конса, Мингс, Морено (Дюран), Макгин, Дъглас Луис (67 Бейли), Камара, Буендия (67 Дендонкер), Коутиньо (62 Рамзи), Уоткинс (78 Дин)

АРСЕНАЛ: Рамсдейл, Уайт (79 Томиазу), Салиба, Габриел, Зинченко, Одегор, Жоржиньо, Джака (79 Виейра), Сака, Тросар (68 Мартинели), Нкетия