Челси надделя над Арсенал в среща от 24-ия кръг на Висшата лига. Битката на "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 3:1 в полза на "сините".

Точни за тях бяха Фабрегас, Маркос Алонсо и Еден Азар.

Вторият се разписа 13 минути след началото на мача, а третият - също толкова, но след началото на второто полувреме.

Снимка 277034

Сеск оформи класиката 5 минути преди последния съдийски сигнал, а Жиру вкара в продължението на сблъсъка.

Двубоят бе белязан от неприятна и доста дискусионна ситуация.

Тя стана факт именно при откриването на резултата, като в момента на отскока си за отбелязването на своето попадение, Алонсо нанесе тежък удар в лицето на Бейерин.

Футболистът на Арсенал дори бе принудително заменен, но реферът Мартин Аткинсън не промени своето решение и зачете гола.

Снимка 277017

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена днес:

НА ЖИВО: Челси - Арсенал

"Борбата не е приключила", предупреди Конте

Първото полувреме премина под диктовката на гостуващия състав, но едва след като този на домакините бе излязъл напред в резултата.

Това се случи след 13 минути игра, когато Коща получи добро центриране и стреля силно с глава, Чех отрази удара в горната греда, но при добавката Алонсо беше безпощаден, пращайки топката в мрежата.

"Безпощаден" в буквалния смисъл на думата. При попадението на състезателя, той удари с лакът Бейерин в лицето, като футболистът на "артилеристите" беше принудително заменен.

Последва сериозно оспорване на дискусионната ситуация, от страна на представителите на щаба на Арсен Венгер и компания, но реферът Мартин Аткинсън не промени мнението си за конкретната ситуация.

Последваха още няколко силни минути за Челси, но от 20-ата, до края на първото полувреме, инициативата се владееше изцяло от Арсенал.

Със сериозни пропуски в половината на съперника се отличиха Габриел и Окслейд-Чембърлейн.

Снимка 277020

Сред най-дейните на терена беше Еден Азар, през когото преминаваше почти всяка акция на "сините", докато на отсрещния край от терена Алексис Санчес остана почти "невидим".

Снимка 277032

Точно 13 минути след почивката, в повторение на събитията от първото полувреме, предимството на Челси беше удвоено.

Азар пое топка в близост до централната част на терена и след самостоятелен пробив я прати в мрежата за 2:0, вкарвайки двубоя в безкрайно неприятно русло за Арсенал.

Крайното 3:1 бе оформено от Фабрегас, след грешка на Чех 5 минути преди последния сигнал в мача, както и от Жиру, разписал се в продължението на срещата.

Победата бе задължителна за домакините, тъй като така те могат да задържат преднината си пред преките противници във Висшата лига.

Те успяха да я постигнат и по този начин остават убедително на върха във временното класиране.

Антонио Конте: Битката за титлата не е приключила

Конте все още помни тежката загуба от Арсенал

"Не знам какъв ефект ще има наказанието на Венгер"

"Сините" спечелиха 16 от последните си 18 срещи във Висшата лига и се намират във феноменална форма, която съвсем скоро може да им спечели титлата.

Диего Коща опроверга спекулациите за негов трансфер в Китай

Звяра се ядоса заради китайските спекулации

"Говорят прекалено много глупости"

Челси, в известна степен, се реваншира за тежкото поражение от "артилеристите" с 0:3 през септември, а това бе и най-тежката загуба на столичани от техния градски съперник, от 1997 година. Тогава загубата бе със същия резултат.