Вилиян заменя Педро.

78′

Великолепно спасяване на Куртоа!

Поредно в мача!

Вратарят на домакините извади топката от наглед невъзможна ситуация и предотврати попадение за Арсенал, което щеше неимоверно да промени тона на мача.

70′

Уолкът е заменен от Уелбек.

70′

Жълт картон за Матич.

69′

Арсенал изглежда обезверен.

Челси търси трети, решителен гол в своя полза.

Снимка 277035

68′

Засада и на Давид Луис.

Бранителят за пореден път си беше позволил лукса да се включи в атаката на тима си.

55′

Точно 13 минути след началото на второто полувреме Челси реализира втория си гол в мача.

Абсолютно повторение на ситуацията от първата част от сблъсъка.

Снимка 277034

53′

2:0 за Челси!!!

ГООООООООЛ на Еден Азар!

Страхотен индивидуален пробив на белгиеца и безапелационен завършващ удар от негова страна!

52′

Засада на Коща, след пробив на Канте и пас към тарана на домакините.

50′

Челси установява контрол върху мача в началото на вторите 45 минути.

По всяка вероятност "сините" ще се опитат да повторят случилото се през откриващата част от двубоя, за да си гарантират крайния успех в срещата.

Снимка 277029

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме премина под диктовката на гостуващия състав, но едва след като този на домакините бе излязъл напред в резултата.

Това се случи след 13 минути игра, когато Коща получи добро центриране и стреля силно с глава, Чех отрази удара в горната греда, но при добавката Алонсо беше безпощаден, пращайки топката в мрежата.

"Безпощаден" в буквалния смисъл на думата. При попадението на състезателя, той удари с лакът Бейерин в лицето, като футболистът на "артилеристите" беше принудително заменен.

Последва сериозно оспорване на дискусионната ситуация, от страна на представителите на щаба на Арсен Венгер и компания, но реферът Мартин Аткинсън не промени мнението си за конкретната ситуация.

Последваха още няколко силни минути за Челси, но от 20-ата, до края на първото полувреме, инициативата се владееше изцяло от Арсенал.

Със сериозни пропуски в половината на съперника се отличиха Габриел и Окслейд-Чембърлейн.

Сред най-дейните на терена беше Еден Азар, през когото преминаваше почти всяка акция на "сините", докато на отсрещния край от терена Алексис Санчес остана почти "невидим".

45′

Почивка.

43′

Действия основно в средата на терена.

Челси се прибра изцяло в своята половина.

38′

Феноменална намеса на Куртоа!

Вратарят на Челси реагира блестящо, след изстрел на Габриел с глава от едва няколко метра разстояние!

36′

Челси определено е натикан в собствената си половина.

Натискът на Арсенал се засилва.

Отборът ще търси попадение преди почивката.

32′

Центриране на Алонсо, Педро засича топката, но Чех я избива в корнер.

Опасност пред вратата на гостите.

31′

На два пъти Окслейд-Чембърлейн се опитва да затрудни Куртоа с прострелни центрирания.

Вратарят на Челси е на мястото си и предотвратява опасността.

Снимка 277020

30′

Скоростна акция на домакините, на върха на която се оказва Коща.

Той обаче се забави, не успя да отиграе подобаващо и Челси загуби контрола върху топката, а съответно и върху инициативата в играта.

29′

Опит за налагане на териториален натиск, от страна на футболистите на Арсенал.

Те обаче така и не достигат до решителен изстрел.

26′

Добро взаимодействие между Азар и Коща.

След поредица подавания между двамата в наказателното поле на съперника, Челси получава право да изпълни ъглов удар.

23′

Официално предупреждение за Мустафи.

То е присъдено за фаул на състезателя на Арсенал срещу Еден Азар.

20′

Елитно присъствие на трибуните на "Стамфорд Бридж".

Снимка 277015

17′

Габриел заменя контузения Бейерин.

Реферът не изглежда прекалено развълнуван от тази, оказала се наложителна, промяна.

13′

1:0 за Челси!!!!

ГООООООООООООЛ!!!

Коща стреля силно с глава, Чех отрази топката в горната греда, но при добавката Алонсо надскочи Бейерин и вкара за 1:0.

Повторенията обаче показват, че Алонсо нанася удар с лакът в лицето на Бейерин... Нарушение (според Мартин Аткинсън) няма!

Снимка 277017

11′

Разбъркване в полето на Челси.

Не се стига до изстрел към вратата на Куртоа.

9′

Опитите за прострелни подавания на Коклен и Бейерин към Санчес засега се оказват по-скоро неуспешни.

Неприятното за състава на гостите обаче е, че включването на двамата в предни позиции отваря пространства в защитата на тима.

Снимка 277014

7′

Окслейд-Чембърлейн до момента не се впуска в предни позиции, като по-скоро уплътнява средната част от игралното поле.

Алексис Санчес пък попада в положение на засада.

6′

След напрегнатото начало на мача, играта се поуспокои.

Липсват скоростни пробиви към която и да било от двете половини на терена.

2′

Иуоби стреля силно, като след не особено убедителна намеса на Куртоа топката можеше да попадне неочаквано в целта.

Ситуацията се размина без попадение, в полза на гостите.

1′

Чалоба Мейтланд-Найлс

Челси приема Арсенал в среща от 24-ия кръг на Висшата лига. Битката на "Стамфорд Бридж" започва в 14:30 часа.

Лидерът във Висшата лига няма никакви притеснения с контузени и наказани играчи в днешната среща.

Снимка 274570

Победата е задължителна за домакините, тъй като само по този начин могат да задържат преднината си пред преките противници във Висшата лига.

Антонио Конте: Битката за титлата не е приключила

Конте все още помни тежката загуба от Арсенал

"Не знам какъв ефект ще има наказанието на Венгер"

Антонио Конте едва ли ще направи кой знае колко промени в състава, в сравнение с мача срещу Ливърпул, който завърши при реми 1:1, макар че Сеск и Педро могат да започнат сред титулярите.

Гостите от своя страна са сериозно притеснени относно физическото състояние на Жиру и Окслейд-Чембърлейн и на практика двамата трябва да преминат през късен фитнес тест.

Арсенал загуби с 1:2 градското дерби срещу Уотфорд

Арсенал се издъни във възможно най-неподходящия момент

"Топчиите" с груба грешка насред своя "Емиратс"

Рамзи обаче е твърдо аут, както и Гранит Джака и Касорла. Швейцарецът е наказан, а останалите двама са с травми.

Няма никакво съмнение кой е по-силен в момента - това е Челси. "Сините" спечелиха 15 от последните си 17 срещи във Висшата лига и се намират във феноменална форма, докато техният противник напоследък е колеблив и в последния кръг загуби у дома срещу средняка Уотфорд.

Диего Коща опроверга спекулациите за негов трансфер в Китай

Звяра се ядоса заради китайските спекулации

"Говорят прекалено много глупости"

Челси има да си връща на Арсенал за тежкото поражение с 3:0 през септември, а това бе и най-тежката загуба на столичани от техния градски съперник, от 1997 година. Тогава загубата бе със същия резултат.

Преди това "сините" нямаха загуба в 9 поредни мача над своя лондонски противник, а пък Арсенал не е правил дубъл във Висшата лига срещу Челси от цели 13 години.