Шанс за Ливърпул за нова промяна в резултата.

Коутиньо праща топката към Лукас.

Той стреля, но от близко разстояние ударът му преминава встрани от вратата.

41′

Тотнъм хвърля всичките си усилия в... защита.

Отборът явно не желае да допусне нов гол в последните минути на първото полувреме, тъй като това може да реши всичко в срещата.

38′

И Клайн пробва шанса си с изстрел от средна дистанция.

Лорис лови.

34′

Нарушение на Милнър на границата на наказателното поле.

Последвалото изпълнение на Ериксен обаче преминава далеч от целта.

32′

Дейвис не е способен да предложи каквито и да било аргументи срещу бързоногия Мане.

Асът на Ливърпул не спира да тормози опонента си.

30′

"Спърс се нуждаят от поне още трима бранителя в лявата зона от защитата си в този мач.

Мане е просто неудържим!", коментират колегите в британските медии.

29′

Първо официално предупреждение в мача.

То е за Хьонг-Мин Сон.

28′

Деле Али се отчита с първа възможност и за гостуващия тим.

Ударът му обаче е далеч от истината.

24′

Пореден шут на Мане и ново брилянтно спасяване на Лорис!

Грешката, в конкретния случай, беше на Дейвис.

22′

Страхотна възможност!

Мане можеше да направи резултата 3:0 и да оформи хеттрика си само в рамките на 5 игрови минути, но Лорис спасява поредния му изстрел.

Не особено убедителна намеса на Дайър, преди тази на Лорис.

18′

2:0!!!

Две попадения, само в рамките на минута, за Садио Мане!

Снимка 268994

Уникален мач за футболиста на Ливърпул, до момента!

Коутиньо стреля, Фирмино опитва да добави кълбото в мрежата, но то попада в краката на Мане, който без да се подвоуми покачва преднината на състава си!

17′

ГОООООООООООЛ за домакините!

1:0 за Ливърпул! Резултатът е открит!

Попадение на Мане в 17-ата минута от двубоя!

Чудесен пас в перспектива на Вайналдум намира отсъствалия известно време от тима заради участието си в турнира за Купата на африканските нации състезател, който изпреварва Дейвис и бележи за 1:0!

Садио Мане донесе победата на Сенегал срещу Тунис

В другата среша Алжир и Зимбабве завършиха 2:2

15′

Фирмино, а в последствие и Коутиньо не успяват да се разпишат за Ливърпул.

Вторият бе по-близо до това, но намеса на Алдервайрелд спря силния му изстрел.

10′

Скоростна акция на Тотнъм завършва с центриране на Ериксен в наказателното поле.

За съжаление на феновете на лондончани, кълбото не беше засечено подобаващо от състезател на гостите, като прелетя далеч над напречната греда!

5′

Коутиньо пробива защитата на съперника и подава с пета към Милнър.

Топката обаче се отбива в крака на Уокър и попада в ръцете на Лорис.

3′

Кейн печели корнер в полза на Тотнъм, на доста ранен етап от двубоя.

След изпълнението му обаче не следва нищо застрашително за Миньоле.

2′

"You'll Never Walk Alone" оглася "Анфийлд".

Дори и феновете, които не симпатизират на този клуб, няма как да не оценят обстановката.

1′

Арнолд Уинкс

Сблъсъкът между Ливърпул и Тотнъм тази вечер приковава вниманието на любителите на Висшата лига.

Двата отбора се изправят един срещу друг в среща от 25-я кръг в шампионата, а съставите на Юрген Клоп и Маурисио Почетино влизат в двубоя от различни изходни позиции.

"Мърсисайдци" са в изключително негативна серия от началото на годината и все още не са спечелили мач. Липсата на резултати срина формацията на Ливърпул по-надолу в класирането, а отборът вече излезе от Топ 4.

Ливърпул повтори антирекорд от преди 63 години

Тогава отборът изпада от елита

Тотнъм пък е на втората позиция и се намира в отлична форма от началото на шампионата. "Шпорите" на Почетино са в серия от 9 поредни мача без поражение и се намират на втора позиция, на 9 точки от лидера Челси.

Можете да следите коефициентите за мача - тук!

Въпреки това традицията и статистиката е на страната на Ливърпул, когато става дума за директни двубои. За последно Тотнъм спечели двубой срещу днешния си съперник на 28 ноември 2012 година, след което регистрира доста загуби, както и няколко равенства.

Именно при равен резултат - 1:1, завърши първият мач между двата отбора на "Уайт Харт Лейн", изигран по-рано през сезона.

Защитниците Рагнар Клаван и Деян Ловрен са под въпрос за днешния двубой от състава на Юрген Клоп, но все още има шанс поне един от двамата да играе в мача. Няма такъв обаче за няколко играчи на Тотнъм, които със сигурност пропускат двубоя.

Става дума за титулярите Дани Роуз, Ян Вертоген и Ерик Ламела, както и резервата Джордж-Кевин Н'Куду. Участието на Кевин Трипиър в сблъсъка също е под сериозна въпросителна.

Началото на двубоя на "Анфийлд" е от 19:30 часа, не го пропускайте!

Хари Кейн: Моите лични амбиции не са важни, целта е Тотнъм да е на върха!

Кейн: Моите лични амбиции не са важни, целта е Тотнъм да е на върха!