Отборът на Арсенал сложи край на перфектната си серия във възможно най-неподходящия момент. "Топчиите" загубиха градското дерби с Уотфорд (1:2) и лимитираха почти до минимум шансовете си за титла във Висшата лига.

Челси докосва титлата след равенство в Ливърпул (ВИДЕО)

Диего Коща изпусна дузпа

Селекцията на Арсен Венгер трябва да съжалява за разсеяните си първи 15 минути в срещата, които в крайна сметка се оказаха фатални и за тяхното четвърто поражение през кампанията. До 13-ата минута гостите вече водеха с 0:2, след като точни бяха Кабул и Дийни. Домакините намериха своя ритъм на игра едва през втората част, но стигнаха само до почетен гол на Алекс Айоби.

Снимка 276361

Двубоят не започна никак добре за домакините, които се оказаха догонващи в резултата след само 10 минути футбол. "Стършелите"изпълниха пряк свободен удар, при който Юнес Кабул изненада всички с бомбен шут от над 28 метра. Снарядът му се отклони леко в тялото на Аарън Рамзи и безпощадно влетя в мрежата на слисания Петър Чех.

И докато "топчиите" се съвземат от инкасирания шок, селекцията на Арсен Венгер вече изоставаше с 0:2. Отлична атака на гостите изведе Етиен Капу сам срещу стража на Арсенал. Чех демонстрира класа и съумя да спаси, но при добавката емблематичният Трой Дийни не сгреши.

Тотнъм не успя да победи Съндърланд

Тотнъм не се възползва от грешните стъпки на конкуренцията

"Шпорите" делят второто място с големия си враг Арсенал

Проблемите за "артилеристите" станаха още по-големи в 20-ата минута, когато Аарън Рамзи показа, че не може да продължи срещата и така на негово място принудително се появи Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Снимка 276359

Арсенал стартира амбицирано втората част. Още в 51-ата минута Тио Уолкът беше близо до отбелязването. Той овладя подаване в наказателното поле и вероятно трябваше да се справи по-добре от това да насочи топката право в обсега на Аурелио Гомеш. Логичното все пак се случи седем минути след това. Алексис Санчес демонстрира безупречна техника в полето на съперника, след което копна елегантно към непокрития Айоби. Нигериецът засече майсторски и между двама бранители на Уотфорд прати топката в обратния ъгъл на Гомеш.

Снимка 276362

До края на срещата "топчиите" хвърлиха всичко в атака. Най-добрият шанс се откри пред испанската резерва Лукас Перес, който в 86-ата минута можеше да изравни, но стреля силно в напречната греда.

АРСЕНАЛ - УОТФОРД 1:2

0:1 Кабул (10"), 0:2 Дийни (13"), 1:2 Айоби (58")

СТАДИОН: "Емиратс"

СЪДИЯ: Андре Маринър

АРСЕНАЛ: Чех, Монреал, Кошчелни, Мустафи, Паулища, Йозил, Коклен, Рамзи, Санчес, Жиру, Айоби (резерви: Оспина, Гибс, Перес, Уолкът, Окслейд-Чембърлейн, Бейерин, Мейтланд-Нилс)

УОТФОРД: Гомеш, Кабул, Прьодъл, Бритос, Каткарт, Янмаат, Бехрами, Капу, Клевърли, Дийни, Нианг (резерви: Арлаускис, Мариаппа, Съксес, Доукоре, Уотсън, Мейсън, Окака)