Мартин Петров вкара един от головете за победата на Болтън с 2:1 като гост на Астън Вила. Българинът се разписа от дузпа за 1:1, а неговия тим обърна резултата от 0:1. Въпреки победата Болтън остава в зоната на изпадащите, но замеси и Вила в битката за оцеляване.

Уондърърс има 33 точки в актива си от 35 кръга и е на 18-ото място. Астън Вила е с 36 на 15-а позиция. До края има три кръга.

Първото полувреме премина с много емоции, като Вила атакуваше, а Болтън се защитаваше. След паузата стана интересно. Вила поведе в 61-ата минута. Шарл Н'Зогбия стигна до аутлинията и върна топката ниско по земята, където непокрития Уорнък бе точен.

Само след 2 минути Болтън изравни. Марк Дейвис нахлу в наказателното поле и бе съборен от Карлос Куеяр. Реферът Фой посочи бялата точка и Мартин Петров не сбърка. Това бе третият му гол този сезон. И трите са от дузпи. Минутка след това Болтън направи пълен обрата. Давид Нгог завърши отлична атака на Стейнсон и Ийгълс. До края Вила не успя да отвърне.

АСТЪН ВИЛА - БОЛТЪН 1:2

1:0 Уорнък (61')

1:1 Петров (63'- дузпа)

1:2 Нгог (64')

АСТЪН ВИЛА: Гивън, Хътън, Куеяр, Бейкър, Уорнък, Лихай, Н'Зогбия, Олбрайтън (77' Банън), Хърд (88' Делфонсо), Хески (70' Агбонлахор), Вайман

БОЛТЪН: Богдан, Стейнсон, Рикетс, Уитър, Рийм, Ийгълс (86' Алонсо), Петров, М. Дейвис, Рио-Коукър, Нгог (72' Класнич), Мияичи (46' К. Дейвис).