Манчестър Юнайтед продължава да бъде енигма за всички футболни специалист. Преди няколко дни "червените дяволи" загубиха унизително от дебютанта в Шампионската лига - Истанбул Башакшехир и критиките към мениджъра Солскяер се увеличиха. Този следобед обаче закъсалият гранд демонстрира по-доброто си лице, побеждавайки Евертън с 2:1 насред неговия "Гудисън Парк".

По този начин Юнайтед се изкачи до 13-то място във временното класиране. Кризата при "карамелите" пък се задълбочава и след трета поредна загуба, селекцията на Карло Анчелоти се свлече до №5 във Висшата лига.

Саутхямптън оглави класирането във Висшата лига

"Светците" победиха Нюкясъл с 2:0

Домакините откриха резултата в 19-ата минута чрез бразилския национал Бернард. Крилото демонстрира техника срещу Уан-Бисака, а след това насочи технично в долния десен ъгъл на Давид Де Хеа.

Снимка 504301

Източник: EPA/БГНЕС

Негативният развой на събитията не пречупи "червените дяволи", които намериха сили за обрат още до почивката. Гостите изравниха в 25-ата благодарение на Бруно Фернандеш. Португалецът изненадващо се включи в спор за висока топка в полето на Евертън и с глава сюрпризира съперника за 1:1.

Но шоуто от Бруно продължи. В 32-ата плеймейкърът отново се разписа с глава, като този път превърна в попадение меко подаване на Маркъс Рашфорд.

През второто полувреме Евертън така и не подложи на сериозен натиск своя опонент, въпреки усърдието, което "карамелите" хвърлиха в атака. В заветните мигове Доукуре и Айоби имаха възможност да се разпишат, но не запазиха нужния баланс в действията си.

Брайтън и Бърнли откриха осмия кръг в Англия с постно 0:0

Положения в мача липсваха

Нещо повече - светкавична контраатака оформи и крайното 1:3. Единсон Кавани отбеляза първия си гол за Манчестър Юнайтед, след като той и Бруно Фернандеш имаха числено предимство спрямо почти липсващата в тази ситуация защита на Евертън.

Снимка 504300

Така клубът регистрира седма поредна победа като гост в шампионата, което е рекорд за Юнайтед в Премиър лийг.

ЕВЕРТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:3

1:0 Бернард (19"), 1:1 Фернандеш (25"), 1:2 Фернандеш (32"), 1:3 Кавани (90+5")