Саутхямптън за първи път от 1988 година излезе начело в английския футболен шампионат. Това стана след домакинска победа на тима от южния бряг срещу Нюкясъл с 2:0.

"Светците" имаха огромно превъзходство през целия двубой. Те поведоха още в осмата минута след хубаво воле на Че Адамс. Гостите загубиха топката при лошо изнасяне на Алмирон. Тио Уолкът подаде на Адамс, който завърши брилянтно за 1:0.

Саутхямптън имаше много ситуации за гол, но второто попадение дойде едва в 82-ата минута. Гостите загубиха топката след тъч в своята половина. Тя стигна до Стюърт Армстронг, който след отлична обработка стреля по земя за 2:0.

Голмайсторът Дани Ингс отсъстваше заради контузия в коляното, но това не се ооказа фатално за "светците".

Нюкясъл игра в традиционния си стил, целящ да не допусне гол. Второто попадение премахна възможността късметът да покрие гостите в края, както това се случи в мача с Тотнъм.

Така Саутхямптън е на първо място с 16 точки и голова разлика 16:12. Ливърпул е със същия точков актив, но с два гола по-слаба голова разлика. Лестър има 15 точки, а Тотнъм е с 14 точки.

Само преди година, горе-долу по същото време, Саутхямптън загуби у дома от Лестър с 0:9.

Нюкясъл остана на 11-о място с 11 точки.

Брайтън и Бърнли откриха осмия кръг в Англия с постно 0:0