Брайтън и Бърнли откриха осмия кръг на английската Висша лига с постно 0:0. Мачът не предложи интересни моменти и показа, че това са два от основните фаворити на букмейкърите за изпадане в Чемпионшип.

В началото имаше по едно положение, пропиляно от Дани Уелбек за Брайтън и и Крис Ууд за гостите. Във втория случай топката срещна гредата след центриране на Лоутън и падна пред Ууд.

Като цяло Бърнли имаше леко предимство в играта, но по-опасните ситуации бяха за Брайтън. В 34-ата минута Ник Поуп спаси опасен удар на Мбапе. След почивката положенията бяха рядкост и закономерно не падна гол.

Така Брайтън запази 16-ата си позиция, но вече има 6 точки. Бърнли е с мач по-малко и е на 19-о място с две точки от две равенства.