Отборът на Манчестър Юнайтед продължава своята битка за място в Топ 4. Тази вечер "червените дяволи" се доближиха още по-близо до голямата цел, след като очаквано спечелиха гостуването си на опашкаря Астън Вила с 3:0. По този начин селекцията на Оле Гунар Солскяер е на само точка от четвъртия Лестър и на две от третия Челси.

Манчестър Сити разби Нюкасъл с 5:0

"Гражданите" затвърдиха второто си място

Грандът доминираше от началото на двубоя, но поведе след спорна минута в 27-ата минута. При единоборство в наказателното поле на Вила, Бруно Фернандеш по-скоро фаулира Езри Конса, отколкото обратното, но в крайна сметка Юнайтед получи дузпа. Тя пък бе безапелационно реализирана от португалеца.

Секунди преди края на първата част, авансът на манчестърци беше удвоен от Мейсън Грийнууд. Младокът продължи своя възход и с гол на "Вила Парк" след силен шут с десния крак от границата на наказателното поле.

Борнемут и Тотнъм си извъртяха самоубийствено реми

Попадение на домакините в края бе отменено от ВАР

След паузата контролът на Юнайтед продължи. След греда на Марсиал и отменен гол на Рашфорд, класиката все пак стана факт. Това се случи благодарение премерения изстрел на Пол Погба след пас на Фернандеш в 58-ата.

До края и двата тима просто доиграха срещата. И така Юнайтед продължава борбата си за зона ШЛ, докато Астън Вила води лют спор за съхранение на мястото си в елита.