Манчестър Сити разби с 5:0 Нюкасъл в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. Габриел Жезус (10'), Рияд Марез (21'), Давид Силва (65') и Рахийм Стърлинг (91') се разписаха за "гражданите", а Федерико Фернандес си отбеляза автогол (58').

В 10-ата минута домакините поведоха с гол на Габриел Жезус. Фодън проби и намери Бернардо Силва, който потърси Жезус. Бразилецът майсторски се разписа за 1:0.

В 21-ата минута Марез удвои след отлична атака на "гражданите", която бе копие на тази при първия гол. В 40-ата минута Фодън пропусна страхотна възможност да вкара трети гол, след като изстрелът му от десетина метра премина встрани от далечната греда.

Снимка 487293

В началото на второто полувреме талантът на домакините пропусна още един шанс за гол. В 56-ата минута Габриел Жезус проби, а Мат Ричи се опита да изчисти топката от краката му. Кълбото рикошира във Фернандес и влезе във вратата.

Осем минути по-късно Давид Силва направи 4:0 след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

В добавеното време Бенталеб подари топката на Силва, който проби и намери Стърлинг, който оформи крайното 5:0.

Така Сити събра 69 точки и затвърди второто си място. Нюкасъл е 13-и с 43 пункта.